Zdrowie

Jak pozbyć się zakwasów

Jak pozbyć się zakwasów

Intensywny wysiłek fizyczny, a także brak krzepy powodują w wielu przypadkach pojawienie się zakwasów. Nie jest to przyjemne, gdy po kilkukilometrowym biegu bądź ćwiczeniach na siłowni najzwyczajniej w świecie nie jesteśmy w stanie wstać rano z łóżka. Powinniśmy robić wszystko co w naszej mocy, aby nie dopuszczać do zakwasów, chociaż kiedy już je poczujemy, to oczywiście nie będzie końca świata. Najważniejsze jest to, aby każdy początkujący sportowiec nie pomyślał sobie, że może dać za wygraną, czyli kiedy dostanie zakwasów, to już nigdy nie pójdzie na siłownię. Co jak co, ale chyba naprawdę ten ból nie jest jakiś niewyobrażalny? O wiele więcej bólu przyniesie nam brak ruchu, który po pewnym czasie może spowodować bardzo poważne problemy natury zdrowotnej. Nie wspominając o bólu mentalnym, nie jest większą tajemnica, iż osoby nie będące zadowolone ze swojego wyglądu zewnętrznego mają o wiele więcej kompleksów i są generalnie smutniejsze. W takim razie: jak pozbyć się zakwasów?

Jak pozbyć się zakwasów?

Jak pozbyć się zakwasówNajbardziej wskazany sposób na brak zakwasów to porządna rozgrzewka przed ćwiczeniami. Jednakże można o niej zapomnieć, wykonać ją zbyt krótko albo po prostu przetrenować się. Bywa i tak. Na szczęście są całkiem skuteczne sposoby na to, aby pokonać zakwasy. Oto one:

a) Sauna – może Polska to nie Skandynawia, a więc przeciętny Polak nie ma niemalże nieograniczonego dostępu do saun, ale jeżeli naprawdę gnębią nas zakwasy, strzałem w dziesiątkę jest udanie się do właśnie takowego przybytku. Szczególnie, że raczej wcale nie jest powiedziane, iż ilość saun w naszym kraju nie rośnie z roku na rok.

b) Sok z wiśni – co jak co, ale taki sok jest bardzo skuteczny, zdrowy, a do tego naprawdę smaczny. Wypijmy sok wiśniowy przed treningiem i tuż po.

c) Prysznic – działa bardzo orzeźwiająco, można wspaniale zrelaksować obolałe mięśnie.

d) Basen – woda relaksuje, chociaż w odróżnieniu od brania prysznica, ciężko uznać wizytę na siłowni za całkowity relaks. Jakby nie patrzeć konieczność przepłynięcia kilku basenów może niektórych czytelników bardzo zasmucić. Jednakże specjaliści uważają, że zdecydowanie warto zapomnieć o bólu i popływać sobie, ponieważ to świetnie wpływa na organizm.

e) Masaż – fantastycznie przeprowadzony masaż spowoduje, iż zapomnimy o bólu. Można w sumie powiedzieć, że uczucie pokonania bólu jest tak wspaniałe, iż niemalże uzależnimy się od zabiegów masażu. Nie są one tanie, w końcu rzadko NFZ opłaca Polakom tego typu „luksusy”, ale z całą pewnością można śmiało powiedzieć, że dobry masaż czyni prawdziwe cuda.

f) Leki i maści – generalnie trzeba sięgać po nie w ostateczności, szczególnie mowa o lekach, ale jeżeli ból jest nie do wytrzymania, to czy tak naprawdę mamy jakąś alternatywę? Oczywiście można kupić w aptece leki bez recepty.

Jak więc widać, jest całkiem sporo skutecznych sposobów walki z zakwasami. Zwróćmy uwagę na to, iż jakby nie patrzeć wielce istotne jest to, aby nie próbować koić bólu alkoholem. To niezdrowe dla organizmu, nieskuteczne, a do tego prowadzi do alkoholizmu.

Similar Posts