Uroda Zdrowie

Jak zadbać o piękny wygląd ust?

Skóra wokół ust jak i sama czerwień wargowa to wyjątkowa okolica narażona na podrażnienia i pojawianie się oznak starzenia. Wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia, aby zachować zdrowy, młody i ponętny wygląd. Jak zadbać o wygląd ust? Jaki jest najlepszy sposób na powiększenie – kwas hialuronowy czy botoks? Jaki zabieg najlepiej nawilży usta?

Jak zadbać o usta?

Skóra ust jest to jedna z najdelikatniejszych części ciała. Oprócz bardzo cienkiej struktury skóry i braku gruczołów łojowych jest narażona na działanie czynników zewnętrznych co powoduje jej podrażnieniom, wysuszeniu i pęknięciom. Dodatkowo skora wokół ust ulega procesom starzenia, z wiekiem słabnie kolagen i elastyna a skóra traci jędrność i sprężystość co prowadzi do powstania zmarszczek. Dlatego niezwykle ważne jest aby odpowiednio chronić skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, zapewniać odpowiednie nawilżenie i stosować gimnastykę, która zapewni dobrą kondycję skóry wokół ust.

Sposoby na piękny wygląd ust – domowe metody

Aby zachować piękny wygląd ust należy zadbać o codzienną pielęgnację. Niezwykle ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, picie dużej ilości wody oraz nawilżanie zewnętrzne skóry w postaci pomadek ochronnych i masek odżywczych. Warto również co najmniej raz w tygodniu wykonywać peeling ust, mający na celu usuniecie martwego naskórka oraz suchości i spierzchnięć. Aby zachować dobrą kondycję skory wokół ust warto wykonywać gimnastykę ust. To pozwoli na zwiększenie elastyczności mięśnia okrężnego ust i zapewni młody wygląd skóry na dużej.

Kwas hialuronowy a botoks – najlepszy sposób na powiększenie ust

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na okolicę ust wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Jest on stosowany zarówno do powiększania ust jak również do poprawy poziomu nawilżenia i rewitalizacji.

Zabieg nawilżający usta kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu w czerwień wargową kwasu hialuronowego w niewielkiej ilości w celu zwiększenia poziomu nawilżenia ust, poprawy kondycji i zredukowaniu suchości skóry i spierzchnięcia.

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym ma na celu nadanie odpowiedniej objętości ustom, korekcji asymetrii oraz zwiększenia jędrności skóry. Dodatkowo w wyniku podania kwasu hialuronowego w czerwień wargową dochodzi również do poprawy wyglądu skóry wokół ust, odbudowy gęstości tkanek i odmłodzenia tej okolicy.

W celu redukcji zmarszczek wokół ust bardzo dobre efekty osiąga się przy użyciu toksyny botulinowej. Ma ona na celu zablokować połączenia nerwowo-mięśniowe i rozluźnić mięśnie mimiczne. Efektem jest wygładzenie zmarszczek i odmłodzenie wyglądu skóry wokół ust.

Similar Posts