Pozostałe Zdrowie

Akcesoria do wózka

W dawnych czasach młode mamy musiały radzić sobie z opieką nad dzieckiem, mając do dyspozycji tylko kilka podstawowych rzeczy, zaś dzisiejsze mamy chętnie sięgają po dostępne na rynku rozmaite akcesoria, mające ułatwić i umilić zajmowanie się maluchem. W sklepach znaleźć można między innymi wiele akcesoriów do wózka. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Po pierwsze – dobra torba
Najważniejszy gadżet to dobra torba do wózka. Torba powinna być pojemna, ale nie nadmiernie duża, być funkcjonalna, mieć dużo dobrze rozplanowanych kieszonek, a także być odporna na zabrudzenia. Dodatkowo, dzięki markom takim jak na przykład Skip Hop torba do wózka może być także ładnym i estetycznie wykonanym dodatkiem.

Punkt drugi – osłonka
Mamy zwykły osłaniać swoje maluchy zawieszając na wózku pieluszkę lub kocyk. Choć rozwiązanie pełni swoją funkcję, nie jest do końca wygodne ze względu na ciągłe spadanie. Warto więc zainwestować w sprytną osłonkę do wózka, którą mocuje się do budki, za pomocą uniwersalnych mocowań pasujących do każdego rodzaju wózka. Osłonka przepuszcza powietrze, za to skutecznie chroni dziecko przed wiatrem czy promieniami słonecznymi.

Kolejny gadżet – zabawki
Kolorowe zawieszki w kształcie zwierzątek lub innych stworków doskonale spełnią swoją rolę na spacerach – z pewnością zainteresują, zajmą i rozbawią malucha. Dzięki temu, że są one przymocowane do wózka, nie trzeba martwić się, że wypadną i zostaną zgubione.

Gadżet czwarty – uchwyt do kubka
Prosty gadżet, który umili spacery każdej mamie lubiącej wypić kawę lub herbatę podczas spaceru z dzieckiem. Jeśli konieczne będzie wyjęcie dziecka z wózka lub podanie mu czegoś, mama nie musi martwić się, gdzie odstawić swój kubek – ma od tego uchwyt.

Ostatnie, ale nie najmniej ważne – folia przeciwdeszczowa
Warto mieć ją przy sobie podczas spacerów. Nigdy nie wiadomo kiedy zacznie padać deszcz i zamiast pośpiesznego chowania się w przypadkowych miejscach można ochronić maluszka przed zmoknięciem zasłaniając wózek specjalną folią.

Polecamy: pościel dla dzieci – sklep online

Similar Posts