Zdrowie

Butelki filtrujące – zdrowo i nowocześnie

Butelka filtrująca to gadżet, który z pewnością przyda się każdemu. W dodatku pozwoli na zawsze uwolnić się od kupowania wody w plastikowych butelkach. Zawarty w nich filtr z naturalnym węglem aktywnym pozyskiwanym z łupin orzecha kokosowego oczyści wodę z chloru i innych, szkodliwych chemikaliów. To jednak jeszcze nie wszystko. Przeczytaj i dowiedz się, co warto wiedzieć o butelkach filtrujących !

Do czego służy butelka filtrująca Dafi?

Tak jak sama nazwa mówi, butelka filtrująca jest przeznaczona do oczyszczania wody z kranu. Wszystko za sprawą zawartego w niej filtra węglowego, który m.in. skutecznie redukuje ilość chloru. Co więcej, butelka filtrująca nie tylko uzdatnia wodę, ale i wpływa korzystnie na jej smak i zapach. Przeznaczona do wielokrotnego użytku butelka to również oszczędność pieniędzy. Pomaga ona bowiem uwolnić się od kupowania wody w butelkach plastikowych. Zawarty w butelce filtr wystarcza na tyle czasu, że jest on w stanie zastąpić aż 300 jednorazowych butelek 0,5 l wody. Tym samym pozytywnie wpływa się również i na środowisko.

Jak działa butelka filtrująca?

Filtrująca butelka oczyszcza wodę za pomocą umieszczonego w nich filtra węglowego. To właśnie on usuwa również z wody chlor, który jest stosowany w wodzie z kranu. Tym samym neutralizuje on także zapach i smak wody. Wszystko za sprawą węgla aktywnego, jaki z się ostał umieszczony w wymiennym filtrze butelki. Produkowany się z łupin orzecha kokosowego, starcza nawet na przefiltrowanie 300 butelek wody. Po tym okresie filtr należy wymienić na nowy.

O czym należy pamiętać, używając butelki filtrującej?

Bardzo duże znaczenie ma to, co należy zrobić przed pierwszym zastosowaniem butelki filtrującej Dafi. Zgodnie z zaleceniami producenta należy:

  • Umyć wszystkie elementy butelki filtrującej (poza filtrem) w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń, po czym je dokładnie wypłukać i osuszyć.
  • Przez 30 sekund płukać pod zimną, bieżącą wodą z kranu filtr butelki.
  • Wlać do butelki wody z kranu, umieścić w niej filtr i zakręcić, a następnie bardzo mocno wstrząsnąć butelką. Podczas tej czynności woda w butelce może nabrać szarego koloru. Jest to jednak całkiem normalne, a butelkę należy płukać w ten sposób, aż do momentu, gdy woda odzyska swoją naturalną barwę.

Po wszystkim butelkę można napełnić wodą z kranu, a po chwili będzie ona nadawać się do spożycia. Należy również pamiętać o tym, że butelek filtrujących pod żadnym pozorem nie wyparzać ani nie myć w zmywarce. Zbyt wysoka temperatura może bowiem odkształcić, a nawet poważnie uszkodzić butelkę. Wyjątek stanowią butelki filtrujące Solid od Dafni, które można płukać w wodzie o temperaturze do 50°C.

Filtr w butelce filtrującej wodę – jak często go wymieniać?

Za czystość wody, którą z kranu wlewa się do butelek filtrujących, odpowiadają filtry węglowe. Wydajność jednego filtra w produktach wynosi 150 litrów wody. Tym samym oznacza to, że jeden filtr wystarczy do uzdatnienia 300 półlitrowych butelek wody kupionej w sklepie. W trakcie użytkowania butelki należy również pamiętać o tym, aby nie filtrować w butelkach Dafi wody z innego ujęcia niż z wodociągu. Nie należy więc stosować jej do wody, która nie pochodzi z kranu. Ponadto nie powinno się również stosować jej do filtrowania wody z dodatkiem z cytryny. Może to bowiem wpłynąć na szybsze zużycie filtra.

Similar Posts