Zdrowie

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna

Wielu z nas chciałoby bezinwazyjnie pozbyć się zbędnego owłosienia czy zrogowaciałego naskórka, z różnych okolic ciała. A właśnie coś takiego jest w stanie zapewnić nam mikrodermabrazja i wszelkie zabiegi laserowe. Są one organizowane w specjalistycznych salonach kosmetycznych, jak i gabinetach medycyny estetycznej. Jak na razie nie zanotowano jakichkolwiek efektów ubocznych depilacji laserowej, co potwierdza jej wysokie bezpieczeństwo.

W dobrych gabinetach kosmetycznych, takich jak na przykład http://www.laserglamour.pl/index.php/zabiegi-depilacji-laserowej-w-lodzi/laser-light-sheer-duet-lodz.html Laser Glamour wskazuje na to już indywidualne przygotowanie pacjenta do każdego zabiegu. Zanim usuwanie laserowe będzie możliwe dla danej osoby, o wiele wcześniej lekarz dokonuje wywiadu. Na jego podstawie jest w stanie dostosować moc wiązki laserowej, która umożliwia skuteczne pozbycie się owłosienia z uwzględnieniem bezpieczeństwa pacjenta. Wiele salonów kosmetycznych oferuje bezpłatną wizytę konsultacyjną, którą są zapraszani zarówno kobiety,jak i mężczyźni. Już wtedy mogą dowiedzieć się, na czym dokładnie polega depilacja laserowa, jak jest skuteczna i jak dostosowuje się ją do każdej osoby indywidualnie.

Podczas zabiegów laserowych możliwe jest usuwanie owłosienia, usuwanie przebarwień, jak i usuwanie blizn potrądzikowych. Widać więc, że ta technologia posiada o wiele większy zakres działania. Natomiast czas trwania zabiegu wynosi od wielkości depilowanej powierzchni i stopnia owłosienia pacjenta. Więcej czasu wymagają zabiegi wykonywane na plecach i nogach pacjenta. Natomiast zabiegi realizowane w okolicach twarzy trwają zazwyczaj bardzo krótko.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Po samym zabiegu najczęściej występują minimalne zaczerwienienia skóry, którymi nie należy się zbytnio przejmować. Mijają one w dość szybkim czasie. Zarazem kosmetolog będzie mógł zalecić nam zastosowanie odpowiednich preparatów czy maści, które łagodzą objawy występujące po zabiegu. Warto więc dokładnie je wdrożyć w życie.

Zapewne wielu chciałoby pozbyć się zbędnego owłosienia, z różnych okolic ciała. Umożliwia to przygotowanie się do okresu letniego, kiedy to rozbieramy się na basenie czy plaży. Natomiast specjaliści zaznaczają nam, że wszystko jest zależne od koloru skóry i włosa. Na depilację laserową nie są podatne włosy o kolorze jasny blond, rudy, jak i siwy. Bardzo istotne znaczenie odgrywa melanina. Jeśli jest jej mniej, to włos jest o wiele trudniejszy do przeprowadzenia depilacji laserowej. Właśnie dlatego ta technologia jest zalecona dla klientów o ciemnej karnacji, którym łatwo jest dostosować energię, jak i długość fali w momencie zabiegu.

Jednak nie powinniśmy od razu oceniać, że depilacja laserowa nie jest dla nas. Aby móc się dokładnie o tym przekonać, warto wybrać się do dermatologa, który realizuje takie zabiegi w salonach kosmetycznych czy gabinetach odnowy estetycznej. Właśnie on będzie mógł dostosować się do skóry naszego ciała, jak i konkretnego owłosienia. Na tej podstawie, jak i poprzez dokładny wywiad lekarski, będzie mógł udzielić nam zielonego bądź czerwonego światła na depilację laserową. Wtedy mamy całkowitą pewność.

Similar Posts