Fitness

Co to jest bosu i jak ćwiczyć z tym urządzeniem

Co to jest bosu i jak ćwiczyć z tym urządzeniem

Bosu jest prostym urządzeniem służącym do ćwiczeń. Prostym, ale jakże ciekawym! Ogólnie przypomina swoim kształtem półkulę o elastycznym wierzchu oraz stabilnej, płaskiej podstawie. Bosu często jest wyposażone w dwie linki z uchwytami, podobnie jak twister, dzięki czemu można trenować ręce. Stanowi połączenie steppera i piłki, dzięki właśnie czemu zdecydowanie powiększa możliwości kształtowania poszczególnych części ciała oraz wykonywania ćwiczeń. To świetne urządzenie niezależnie od płci, chociaż w sumie częściej kobiety zwykły korzystać z tego urządzonka. Bosu to fantastyczny przyrząd jeżeli w grę wchodzi eliminowanie tłuszczu, kształtowanie sylwetki, ale także poprawia ogólną sprawność, balans ciała, pozytywnie wpływa na kształtowanie mięśni. Jeżeli uprawiamy takie sporty jak snowboard, narciarstwo, surfing, sporty walki, tenis czy jazdę na deskorolce, powinniśmy bardziej doceniać to urządzenie, ponieważ daje sporo pozytywnych efektów. To urządzenie warto brać ze sobą na długie spacery bądź na bieganie.

Co to jest bosu i jak ćwiczyć z tym urządzeniem

Fajne przykłady ćwiczeń przy użyciu bosu:

  • Ćwiczenie na mięśnie ud, tułowia i pośladków: czyli robimy w pozycji stojącej na boku półprzysiady do pozycji w której to nasze uda są usytuowane równolegle do podłoża. Jeżeli szukamy dodatkowego utrudnienia, strzałem w dziesiątkę są niewątpliwie dodatkowe obciążenia w dłoniach.
  • Ćwiczenie na barki, tricepsy, mięśnia brzucha i klatki piersiowej: a więc robimy pompki na bosu, które jest odwrócone półkulą do podłoża.
  • Ćwiczenie na gibkość oraz równowagę: wymachy nóg w prawo oraz lewo, ze stania na przyrządzie.
  • Ćwiczenie na mięśnie ud, tułowia, pośladków: robimy wypady jedną nogą w bok, z pozycji stojącej na bosu.

Co to jest bosu i jak ćwiczyć z tym urządzeniemGeneralnie nie ma większych ograniczeń, jeżeli w grę wchodzą ćwiczenia z bosu. Kobiety, mężczyźni, nawet dzieci – każdy może ćwiczyć w taki sposób. Doceńmy szczególnie to, że jakby nie patrzeć bosu to genialna zabawa, a więc możemy wykonywać ćwiczenia całą rodziną. Takowe ćwiczenia są również bardzo wskazane dla osób, które mają naprawdę kiepską formę fizyczną, szczególnie mowa o starszych osobach, które siłą rzeczy mają prawo uskarżać się na słabą kondycję fizyczną. O coraz większej popularności tej techniki świadczy to, że bosu jest dosyć często spotykane w klubach fitness. Bosu to także bardzo dobra metoda walki z wadami postawy, które są w dzisiejszych czasach prawdziwą plagą. Wiadoma kwestia: bardzo dużo czasu spędzamy przed komputerem, a to niekorzystnie wpływa na kręgosłup. Czyli kupmy sobie możliwie jak najszybciej to urządzonko, a bez większego cienia wątpliwości będziemy zadowoleni. Będziemy chcieli każdego dnia trenować sobie, będzie to nam przynosiło ogromną frajdę.

Similar Posts