Fitness

Ćwiczenia aerobowe na brzuch

Ćwiczenia aerobowe na brzuch

Nie wszyscy mamy płaski brzuch, ale zapewne zdecydowana większość z nas chciałaby takowy posiadać. Niby wiele osób całkowicie nie dba o swój wygląd, własne zdrowie, ale nie oszukujmy się: mając do wyboru atrakcyjny bądź nieatrakcyjny brzuch, bez żadnego cienia wątpliwości wybierzemy tę pierwszą opcję. Jednakże kłopot jest taki, że jeżeli nie dbamy o siebie, to po pewnym czasie nawet dobre geny nie wystarczą, a więc zauważymy, iż nasz brzuch jest bardzo daleki od ideału. Osobom chcącym mieć płaski brzuch przede wszystkim należy zarekomendować przejście na dietę, a także dużo więcej wysiłku fizycznego. W tym tekście omówimy trening aerobowy, ponieważ jest on pod wieloma względami strzałem w dziesiątkę. Generalnie polega on na długotrwale jednostajnym ćwiczeniu, tak aby mięśnie otrzymywały nieustannie bardzo dobrze natlenioną krew. W rezultacie otrzymujemy perfekcyjną wagę i spalamy tłuszcz. Płaski brzuch jest możliwy tylko i wyłącznie wtedy, gdy ćwiczymy i zapewniamy swojemu organizmowi nieco mniej kalorii, aniżeli jest to niezbędne. Dla przykładu: osoba, która potrzebuje 2000 kcal, powinna przyjmować ich o około 200 mniej, wtedy dostrzeże sporo pozytywnych zmian. Bardzo ciężko skończyć ze starymi nawykami, ale bez zmiany swojej mentalności w dalszym ciągu będziemy narzekali na wygląd brzucha!

Ćwiczenia aerobowe na brzuch

Ćwiczenia aerobowe na brzuchDo spalania tłuszczu z brzucha trzeba podejść w profesjonalny sposób. A więc nie myślmy sobie, że codzienne wykonywanie setek brzuszków ma jakikolwiek sens. Po co się męczyć skoro efekty będą nikłe? O wiele bardziej wskazane jest zapoznanie się z zasadami aerobicznej Szóstki Weidera bądź treningiem słynnego skądinąd dr. Tonego Catersiano. Zwróćmy uwagę, iż jest coś takiego jak kolejność spalania tłuszczu. Zatem wcale nie jest powiedziane, że w tym samym momencie pozbędziemy się tłuszczu ze wszystkich części swojego ciała. Na początku wyzbywamy się tłuszczu z ramion, potem dochodzi klatka piersiowa, plecy, łydki, na samym końcu jest brzuch. Czyli bądźmy bardziej cierpliwi, nie zakładajmy, że od razu przyjdą efekty. To trochę smutna wiadomość, szczególnie iż właśnie brzuch jest na końcu, ale kijem Wisły nie odwrócimy.

Trening powinien trwać od 30 do nawet 90 minut – w ciągu dnia. Zresztą nikt nie mówi, że tylko dieta i ćwiczenia aerobowe są odpowiednim narzędziem do walki z tłuszczem. Zwróćmy chociażby większą uwagę na to, iż jakby nie patrzeć w bardzo wielu przypadkach pomocne są outdoorowe aktywności fizyczne. Czyli rower, pływanie, jazda na rowerze bądź długie marsze także są wspaniałe. Najważniejsze jest to, aby w żadnym razie nie dopuścić do tego, aby wziąć się co prawda za swój brzuch, ale skapitulować po krótkim czasie. To z psychologicznego punktu widzenia byłoby zrozumiałe, w końcu ciężko zmotywować się do czegoś, co tak naprawdę nie zmieni aż tak bardzo diametralnie naszego życia, ale mimo wszystko byłoby lepiej, gdybyśmy nareszcie mieli płaski brzuch. Niezależnie od tego w jaki sposób podchodzimy do kwestii wyglądu. Bo to o zdrowie przede wszystkim chodzi.

Similar Posts