Dieta Zdrowie

Co to jest BCAA

Sterydy w tabletkach

BCAA są aminokwasami o tzw. rozgałęzionych łańcuchach, których to nasz organizm nie ma możliwości samodzielnie wytworzyć. A jako że przecież aminokwasy to podstawowy budulec białek mięśniowych, to właśnie jego rozgałęziona forma w dużym stopniu może przyczynić się do powstawania masy mięśniowej choć nie tylko. Można śmiało polecić każdej osobie, która zaczyna przygodę z uprawianiem sportu zażywanie BCAA, ponieważ bez najmniejszego cienia wątpliwości są w stanie dać one fenomenalne efekty.


Co to jest BCAA

Zwróćmy uwagę na to, że aminokwasy mają bardzo dużo istotnych funkcji w naszym organizmie. Rodzajów aminokwasów jest bardzo wiele, ale generalnie ich zastosowanie jest następujące:

– są odpowiedzialne za pracę mięśni
– odpowiadają za spalanie i transport kwasów tłuszczowych
– odgrywają znaczącą rolę w budowie komórek skóry
– dostarczają życiodajną energię
– regulują w organizmie poziom hormonów
– pełnią znaczącą rolę w odporności ludzkiego organizmu na różnego rodzaju infekcje i wirusy
– wspomagają przemianę materii
– w sporym stopniu wpływają na stan włosów, skóry, paznokci

Zalet aminokwasów jest dużo więcej, trzeba pamiętać o jednym: są one wymagane do życia, bez nich nie zajedziemy za daleko.

Co to jest BCAASuplement BCAA musi być zażywany w odpowiednich dawkach, to wszystko zależy przede wszystkim od tego ile wynosi masa naszego ciała. Według specjalistów najbardziej optymalna dawka wynosi jakieś 10 gramów – co prawda są sportowcy, którzy zażywają o wiele większe ilości owego suplementu, ale przecież są oni zawodowcami, w dodatku wszystko robią pod czujnym okiem lekarza. Niemniej jednak BCAA warto zażywać, ponieważ ten suplement znacząco wydłuża czas ćwiczeń. Nie będziemy czuli tak bardzo zmęczenia, zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego. Nasz trening będzie bardziej wydajny. Walina, leucyna i izoleucyna, czyli właśnie aminokwasy znajdujące się w suplementach BCAA, są jakby nie patrzeć dostępne w wielu produktach żywnościowych. W kwestii waliny, przede wszystkim mowa o chudym mięsie, rybach, soi, grzybach i produktach mlecznych. Leucynę znajdziemy w białym mięsie, cielęcinie, wołowinie, szpinaku, białkach jaja kurzego, a izoleucyna to przede wszystkim mleko oraz kukurydza. Pamiętajmy o tym, że jeżeli będziemy przyjmowali zbyt duże ilości owego suplementu, po pewnym czasie dostrzeżemy sporo negatywnych efektów. Np. będziemy bardziej zmęczeni i senni, a to przecież bardzo niekorzystne.

Pamiętajmy również o tym, aby suplementy BCAA, chociaż przecież nie tylko je, kupować w renomowanych sklepach. Tzn. po prostu nie kupujmy ich byle gdzie, podejrzani sprzedawcy, którzy oferują bardzo atrakcyjne ceny w bardzo wielu przypadkach próbują nam wcisnąć byle co. W żadnym razie nie powinniśmy do tego dopuścić, ponieważ zapewne ich skład nie jest odpowiedni. Nie ma sensu oszczędzać na suplementach, takie powinno być nasze rozumowanie.

Similar Posts