Fitness Zdrowie

Aktywność ruchowa dzieci

Aktywność ruchowa dzieci

Jak to jest z tą aktywnością ruchową dzieci? Polskich dzieci – skupmy się na naszych dzieciach, bo to w końcu one są przyszłością tego kraju. No cóż, niby narzekanie jest passe, ale jednak jakby nie patrzeć z tą aktywnością ruchową jest coraz gorzej. I nie tyczy się to tylko dzieci, ale wszystkich grup wiekowych. Niby szczególnie w dużych miastach nietrudno zauważyć wielkie zapotrzebowanie na akcesoria sportowe, siłownie czy usługi trenerów osobistych, lecz generalnie ciężko być specjalnie zadowolonym z Polaków. To nie tylko nasza domena, ale skupmy się tylko i wyłącznie na nas. Przedstawimy w tym artykule kilka porad, które powinny być zastosowane przez każdego kochającego rodzica. Kochający rodzice bardzo często pozwalają swojej latorośli na to, aby najzwyczajniej w świecie skupiała się głównie na takich rozrywkach jak jedzenie, komputer i konsola. Fajne to formy spędzania czasu, jednakże we wszystkim trzeba zachować odpowiedni umiar. Trudne to, ale jak najbardziej realne!

Aktywność ruchowa dzieci

Aktywność ruchowa dzieciChodźmy ze swoim dzieckiem na dłuższe spacery. Spacerowanie z własną pociechą powoduje, że z pewnością będziemy mieli z nią lepszy kontakt – w końcu nigdzie tak dobrze się nie rozmawia jak właśnie na wspólnym spacerze. W dzisiejszych czasach większość polskich rodzin ma przynajmniej jedno auto: możemy być dumni z postępu cywilizacyjnego, jednakowoż czy wożenie wszędzie swojego dziecka nie cofa nas przypadkiem w rozwoju? Starajmy się poruszać możliwie jak najwięcej pieszo, ponieważ to bardzo dobrze wpływa na kondycję, zdrowie i sylwetkę młodego człowieka. A i oczywiście my będziemy mogli zadbać o swoją formę: skoro nie jest z nią dobrze u naszego dziecka, to zapewne u nas jest podobnie, jeżeli nie gorzej. Okej, czyli ustaliliśmy już, że każde dziecko powinno spacerować, jeżeli nie z rodzicami, to z kumplami. Co jeszcze?

Wszystko zależy od wieku, ale jeżeli jest to już nieco większe dziecko, posłanie go na lekcje pływania, judo bądź karate jest strzałem w dziesiątkę. Po pewnym czasie dziecko zapewne nauczy się doskonale pływać i może nawet będziemy żałowali decyzji o opłaceniu basenu, ponieważ najzwyczajniej w świecie dzieciak będzie teraz chciał niemalże każdego dnia pływać – wiadoma sytuacja, iż nie można z tego powodu narzekać, bo to bardzo wspaniała wiadomość, że młodzieniec lubi wysiłek fizyczny. Na pewno nie można również deprecjonować znaczenia wychowania fizycznego w procesie dojrzewania naszego dziecka. Niestety wf w polskich szkołach nie należy do przesadnie interesujących, ale mimo wszystko można wymienić o wiele mniej interesujące sposoby spędzenia tych trzech godzin w tygodniu. Często uczniowie, którzy są zwolnieni z konieczności ćwiczenia na wf-ie twierdzą, że „załatwili sobie” zwolnienie, ponieważ ciągle nudzili się na tych lekcjach. To może nawet coś zrozumiałego, ale czy przypadkiem nie jest tak, iż uczeń tak czy siak się nudzi, bo gdy jego koledzy grają w piłkę bądź ćwiczą na macie, on po prostu gapi się na nich? Postawmy na aktywność fizyczną.

Similar Posts