Fitness

Budowanie masy mięśniowej

Wiele osób wychodzi z takiego założenia, że aby nabrać masę mięśniową wystarczy znacznie zwiększyć ilość spożywanych kalorii, co w połączeniu z ćwiczeniami da satysfakcjonujący efekt. Oczywiście – faktycznie czymś wskazanym jest to, aby spożywać większą ilość kalorii. Jednakże wcale nie jest powiedziane, iż świętą rację mają ci ludzie, którzy zakładają, że jeść można wszystko, w tym także kebaby czy pizzę, a więc wszystko to co niezdrowe – w większych ilościach. Cóż, to jest jakiś sposób na nabranie masy, ale przecież nam nie chodzi o to, aby być obtłuszczonym! Co w takim razie można poradzić takim ludziom, którzy bardzo chcieliby wreszcie zbudować masę mięśniową, wyglądać o wiele atrakcyjniej, niż w tej chwili?

Budowanie masy mięśniowej

Budowanie masy mięśniowej

Należy pamiętać o tym, że tłuszcze powinny stanowić od 5 do 15% dziennie spożywanych kalorii. Większa ilość nie jest czymś wskazanym, bo w końcu z całą pewnością nie zależy nam wcale na tłuszczyku. W uproszczeniu – jeżeli spożywamy w ciągu dnia 3000 kalorii, to nasze spożycie tłuszczów roślinnych powinno oscylować w granicach 30 gramów. Trzeba jeść również około 2 gram białka na 1 kilogram masy. Czyli osoba ważąca jakieś 70 kilogramów potrzebuje 3000 kalorii w ciągu doby, 30 g tłuszczów i 160 g białka. Na początku można napotkać na spory problem z tym, aby dokładnie wyliczyć zalecaną dawkę, ale po kilku dniach każdy sobie poradzi i będzie wiedział co, jak i kiedy jeść, aby przybrać na masie. W porządku, mniej więcej wiemy jak się odżywiać, ale pozostaje pewien problem – najzwyczajniej w świecie mamy święte prawo nie mieć ochoty na jedzenie. Organizmu nie oszukamy, jeżeli nie chce nam się jeść, to przecież nie będziemy ciągle zmuszali się do konsumpcji. Dlatego też trzeba uprawiać dużo sportu, ponieważ wzmożona aktywność fizyczna bardzo pozytywnie jest w stanie wpłynąć na nasz apetyt. Zresztą każda osoba, której zależy nie tylko na masie, ale również rzeźbie, nigdy nie będzie starała się unikać siłowni, bo wiadomo czym to grozi.

Nie oszukujmy się – nawet jeżeli będziemy ciężko ćwiczyli i przestrzegali zasad diety, to tak czy siak nie można powiedzieć, że efekty będą satysfakcjonujące już po krótkim czasie. Dlatego też warto kupić suplement diety o nazwie Somatodrol – więcej na jego temat jest tutaj, dzięki to któremu pozytywne efekty można dostrzec po dużo szybszym czasie. Oczywiście nadal trzeba ćwiczyć i dobrze się odżywiać, ale zostało wielokrotnie potwierdzone, że 1-2 kapsułki – dwa razy w ciągu dnia, do tego popijane dużą ilością wody, są w stanie dać naprawdę sporo dobrego. Bardzo wiele osób chwali sobie ten suplement diety – szczególnie, iż jest on w 100% naturalny, a więc nawet jeżeli teoretycznie nie będziemy zadowoleni z efektu, to przynajmniej nie będzie żadnych skutków ubocznych. Oczywiście niezadowoleni mogą zażądać zwrotu pieniędzy, jednakże tylko ktoś kto potrafi wyłącznie łykać kapsułki, a zapomina o regularnych ćwiczeniach i diecie, nie zdoła zauważyć pozytywnych efektów.

Similar Posts