Zdrowie

Zioła wspomagające odchudzanie

Zioła wspomagające odchudzanie

Jesteśmy tylko ludźmi, a więc odchudzanie w żadnym razie nie jest w naszym przypadku zapewne czynnością bardzo łatwą, nie jest również zbytnio przyjemne. Trzeba zatem trochę sobie pomóc, w końcu któż to powiedział, że powinniśmy nadmiernie się katować, wszystkiego sobie odmawiać, a przy tym nie szukać żadnej pomocy? Bardzo pomocne są przede wszystkim zioła, które w znacznym stopniu wspomagają nasze odchudzanie. Co jak co, ale naturalne suplementy są chyba pod każdym względem wspaniałe. Pozwalają nam schudnąć, a przy tym są całkiem smacznym napojem, który możemy wypić samodzielnie bądź z przyjaciółmi. Nie mówiąc już o tym, że zioła korzystnie wpływają na nasze serce, układ nerwowy, krwionośny, wzmacniają nasze siły, a więc wspomagają naszą aktywność fizyczną. Omówmy w takim razie kilka ziół, które cechują się sporą skutecznością.

Zioła wspomagające odchudzanie

  • Zioła wspomagające odchudzanieCynamon – zwykł stabilizować poziom glukozy we krwi, a więc skutkuje on zmniejszeniem apetytu i sporo rzadszym sięganiem po różnego rodzaju przekąski, które są pustymi kaloriami. Poza tym, usprawnia działanie trzustki, reguluje procesy trawienia, spalania tłuszczów, wpływa na przekształcanie się cukrów w tłuszczu oraz na produkcję insuliny.
  • Garcinia cambodia – wpływa pozytywnie na nasz metabolizm, mocno go przyśpiesza, reguluje ponadto pracę naszych jelit. Łączy ją z cynamonem to, że także zmniejsza łaknienie, niejako oszukuje nasz żołądek, mówiąc mu iż jesteśmy już syci. Działa bardzo korzystnie na metabolizm.
  • Zielona herbata – jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, który jest do tego jednym z najzdrowszych. Pijmy zieloną herbatę, a schudniemy, oczyścimy organizm, pozbędziemy się szkodliwych toksyn, które zatruwają nas od wewnątrz. Regularne picie tego napoju przyczynia się do redukcji poziomu cholesterolu we krwi.
  • Mięta pieprzowa – korzystna w odchudzaniu, usprawnia metabolizm, przyśpiesza procesy trawienne. Usuwa z jelita nagromadzone gazy, a więc działa wiatropędnie.
  • Imbir – przyśpiesza spalanie kalorii, zwiększa ilość wytwarzanego w organizmie człowieka ciepła, obniża poziom cholesterolu, reguluję pracę dróg żółciowych i woreczka żółciowego, zmniejsza wydzielanie kwasu żołądkowego.
  • Żeń-szeń – poprawia naszą kondycję fizyczną, wspomaga pracę mózgu i koncentrację. Reguluje także poziom cukru we krwi, obniża w sporym stopniu cholesterol.
  • Guarana – znajdująca się w nim kofeina znacząco przyśpiesza przemianę materii i zamianę tłuszczu w niezbędną energię. Daje nam takiego kopa, że po prostu mamy ochotę niemalże przez cały dzień biegać!
  • Guggul – wywodzące się z Indii zioło, bardzo pomocne w walce ze zbędnymi kilogramami i cholesterolem. To rodzaj żywicy, który odgrywa znaczną rolę nie tylko w Indii, ale niemal na całym świecie.

Similar Posts