Zdrowie

Co nam daje pływanie

Co nam daje pływanie

Nie trzeba szukać sprawozdań naukowców, aby dojść do jednego wniosku – regularne pływanie bardzo korzystnie wpływa na dosłownie wszystko co ma związek z naszym organizmem. Autorem tego tekstu jest osoba, która „obudziła się” dopiero po dwóch dekadach życia, tzn. zrozumiała stosunkowo późno jak piekielnie istotne jest pływanie. Nie jest powiedziane, że jest to jedyna aktywność fizyczna, którą warto uprawiać, ale zawsze powinniśmy dbać o to, aby przynajmniej dwa razy w tygodniu udać się na basen. Wiadoma kwestia, wiele osób ma problem z regularnym uczęszczaniem na basen, ponieważ nie mamy wystarczającej ilości basenów i pieniędzy, ale przynajmniej nie marnujmy okazji.

W jaki sposób zmotywować się do pływania? Cóż, na pewno warto kupić drogi karnet, ponieważ z automatu zapewne sprawi on, że będziemy chcieli go wykorzystać przed ostatecznym terminem. To dokładnie tak samo jak z siłownią, potrzebujemy jakiegoś kopa, w tym przypadku finansowego, który doskonale nas zmotywuje. Co jak co, ale zapewne nie jesteśmy krezusami finansowymi bądź przesadnie rozrzutnymi osobami, a więc z całą pewnością nie będziemy chcieli stracić pieniędzy zainwestowanych w karnet.

Co nam daje pływanie

Co nam daje pływaniePływanie jest bardzo dobre dla osób zmagających się z różnego rodzaju kontuzjami, schorzeniami rąk i nóg. W końcu gdy jesteśmy pod wodą, całe nasze ciało odpoczywa. To nie przypadek, że kobietom z bardzo dużą nadwagą zaleca się na początku wizytę na basenie: nie tylko chodzi o pływanie, ale również o ćwiczenia fitness, które pod wodą są o wiele mniejszym obciążeniem fizycznym. Pływanie oczywiście pozwala nam stracić wagę, w czasie wizyty na basenie tracimy wiele kalorii. Chociaż oczywiście co innego łagodne pluskanie się na basenie, a co innego przynajmniej kilkukrotne przepłynięcie całego basenu. Niech nas nie dopadnie lenistwo, w końcu nie przyszliśmy na ten basen leniuchować!

Czy pływanie korzystnie wpływa na przyrost tkanki mięśniowej? Cóż, doskonała informacja dla wszystkich tych, którzy chcieliby po prostu za pomocą basenu lepiej prezentować się w obcisłym podkoszulku. Zwróćmy uwagę na to, że regularne pływanie bardzo pomaga w spełnieniu marzenia o wyrzeźbionej klatce piersiowej, większych mięśniach, płaskim brzuchu. Zresztą to chyba żadne odkrycie, bo przecież wszyscy zapewne kojarzymy profesjonalnych pływaków, którym ciała może pozazdrościć większość facetów na kuli ziemskiej.

Wspomnijmy również o tym, iż pływanie może najzwyczajniej w świecie „zrobić nam dzień” – czyli wprawić w bardzo dobry humor. W trakcie każdego wysiłku fizycznego wydobywają się z naszego organizmu endorfiny, bardzo pomocne w leczeniu nerwic, stresów, depresji. W przypadku pływania jest o tyle lepsza sytuacja, że jakby nie patrzeć pływanie samo w sobie jest bardzo przyjemne, najczęściej na basenach panuje całkiem przyjemna atmosfera. Jednym słowem: powinniśmy w każdym przypadku doceniać pływanie, ponieważ daje ono nam naprawdę sporo.

Similar Posts