Wózki inwalidzkie manualne czy elektryczne – jakie wybrać?

Artykul dodany: Czerwiec 7, 2019

Jakie kryteria trzeba mieć na swojej uwadze wybierając wózki inwalidzkie? Do niedawna stosowaliście kule ortopedyczne, aczkolwiek teraz – ze względu na swoje kłopoty zdrowotne – musicie zamienić je na tego typu pojazdy? Do wyboru są wózki inwalidzkie manualne, a także elektryczne. Kiedy zdecydować się na konkretne elementy?

Tak naprawdę wszystko zależy od decyzji lekarza, fizjoterapeuty itp. Pamiętajcie, aby właśnie pod tym kątem wybierać wózki inwalidzkie. Niestety, kule ortopedyczne w Waszym przypadku nie są wystarczające? Lekarz zaleca Wam wózki inwalidzkie? W związku z tym ta osoba powinna również dać Wam wskazówki dotyczące tego, czy lepsze będą elementy manualne czy jednak elektryczne. Niekiedy fachowcy doradzają wózki ręczne. Jest to swego rodzaju rehabilitacja. Wszystko dlatego, że w trakcie poruszania się po domu albo mieszkaniu pracuje pewna partia mięśni. Jeśli przyspieszy to powrót do pełnej sprawności, to lepiej przemęczyć się właśnie z takimi akcesoriami. To generalnie główny powód, który determinuje późniejsze decyzje w tym aspekcie. Pamiętajcie też o tym, że nie można tutaj podejmować żadnych wyborów samodzielnie. Może to opóźnić proces leczenia, a także spowodować jeszcze większe kłopoty zdrowotne.

Są oczywiście sytuacje, kiedy fachowcy dają wolną rękę w tym temacie. Po prostu pacjenci mogą zdecydować się zarówno na wózki inwalidzkie manualne, jak i elektryczne. Nie da się ukryć, że dużo tutaj zależy od kwestii lokalowych. Wózki elektryczne są bardziej nowoczesne. Gwarantują między innymi możliwość złożenia, zmiany pozycji itp. Nowoczesne sprzęty tego typu ładuje się w nocy, dlatego nie ma konieczności systematycznego dodawania żadnych płynów itp. Kłopot jest taki, że są dużo droższe niż wózki inwalidzkie ręczne. W związku z tym niektórzy pacjenci, czy tego chcą czy nie, wybierają właśnie tego typu pojazdy. Na pewno wózki ręczne są rekomendowane ludziom, którzy są w stanie samodzielnie wprawiać je w ruch. Dzięki temu kończyny górne cały czas będą pracowały i się wzmacniały. Osoby starsze często wybierają wózki elektryczne. Wszystko dlatego, że ich obsługa jest wyjątkowo prosta i nie wymaga użycia siły.

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie