Rodzaje dostępnych na rynku nakrętek

Artykul dodany: Styczeń 5, 2019

W dzisiejszych czasach najpopularniejszym rodzajem zamknięcia do różnorodnych opakowań, jak na przykład do butelek, są nakrętki.

Z pewnością większość osób nie zwraca zbyt dużej uwagi na to, jakie rodzaje zakrętek wykorzystywane są do zamykania różnych produktów. Pośród nich warte uwagi są chociażby nakrętkiwykonane z tworzyw sztucznych, jak również nakrętki metalowe. Te pierwsze stosowane są do zamykania butelek z mlekiem, wodą, albo też z sokiem. Najbardziej istotną zaletą nakrętek plastikowych jest ich niewielka cena. Nakrętki metalowe używane są rzadziej z uwagi na wyższą cenę. 

W ofercie różnych firm znajdziemy różnorakie rodzaje zakrętek : będą to przykładowo flip-top, disk-top, jak i push&pull. Powyższe rodzaje nakrętek stosowane są w przypadku innych rodzajów produktów. Duży wpływ na to, jaki rodzaj nakrętki zostanie zastosowany mają na przykład właściwości spakowanego produktu. Duże znaczenie ma chociażby konsystencja, jak i gęstość, które wiążą się z dozowaniem. 

Nakrętki pierwszego typu wykorzystuje się zwykle do zamknięcia produktów kosmetycznych, jak na przykład do tych, które używa się do kąpieli, albo też do kremów do twarzy. Można zamówić je nie tylko w wersjach plastikowych, ale również w metalowych, poza tym w różnych barwach. 

Nakrętki drugiego typu, nazywane inaczej zatrzaskowym i stosuje się dużo częściej, aniżeli te opisane powyżej. Korzysta się się z nich podczas produkcji opakowań z kosmetykami, jak na przykład z szamponami do włosów, albo żelami pod prysznic. Mogą być one używane również w chemii, którą używa się w gospodarstwach domowych, a także w przemyśle spożywczym. Niewątpliwie taki typ nakrętek odróżnia się także kolorystyką i kształtem. Nakrętki flip-top stosuje się nie tylko w kolorze białym, ale również w niebieskim, czarnym, czerwonym, albo w innych barwach. Wszystko zależne jest od tego, co wymagać będzie odbiorca. 

Trzecim typem nakrętek są zamknięcia push&pull. Na ogół stosowane są one w chemii gospodarczej. Są idealnym zabezpieczeniem przed przypadkowym dostaniem się do opakowania przez dzieci, co jest bardzo istotne w przypadku na przykład płynów do czyszczenia toalet, albo też innych niebezpiecznych substancji.  

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie