Firma Pozostałe

Używane części do maszyn rolniczych – gdzie je sprzedać w internecie?

Trudno wyobrazić sobie dziś pracę na roli czy przy hodowli zwierząt bez urządzeń i maszyn rolniczych. Nawet gospodarze produkujący ekożywność stosują nowoczesne narzędzia ułatwiające pracę.

Siew, sadzenie, zbiory owoców, warzyw czy żniwa są dziś o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Także takie prace jak dojenie krów, karmienie zwierząt dzięki nowoczesnym sprzętom wykonuje się szybciej i efektywniej.

Wykorzystywane w rolnictwie maszyny są coraz bardziej zaawansowane, ale jak każde – mają prawo z czasem się eksploatować. Naprawy i konserwacja to niekiedy bardzo duży koszt. Nic więc dziwnego, że rolnicy często szukają części zamiennych do maszyn rolniczych. Niektóre elementy, jak opony, filtry powietrza, sita w kombajnie czy paski napędowe, po prostu zużywają. Nowe i używane części bez problemu znaleźć można w internecie, w bardzo korzystnych cenach. Portale ogłoszeniowe to miejsca, gdzie kupisz i sprzedasz podzespoły do maszyn. Gdzie warto wystawiać swoje oferty? Na jakich stronach zrobisz to za darmo?

Części zamienne do maszyn rolniczych – gdzie opublikować oferty sprzedaży w internecie?

Na początek trzeba zaznaczyć, że części do maszyn rolniczych to nie tak chodliwy towar jak części samochodowe – grupa odbiorców jest bowiem o wiele węższa. Dlatego też nie na każdym portalu ogłoszeniowym znajdziesz kupców. Myśląc o publikacji własnej oferty, warto wybrać stronę, która jest popularna i ma osobną kategorię ogłoszeń dedykowaną rolnikom. Sekcję Rolnictwo oferuje na przykład portal abc.pl. To ogólnopolska strona internetowa, serwis ogłoszeniowy, nastawiony na łączenie sprzedających i kupujących lokalnie.

Abc.pl nie pobiera żadnych opłat za publikację ogłoszeń, nie wymaga też podawania wielu danych osobowych, co sprzyja bezpieczeństwu ogłoszeniodawców. Do założenia bezpłatnego konta wymagane są jedynie imię oraz adres e-mail.

Części do maszyn rolniczych – jak dodać ogłoszenie na abc.pl?

Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedać nowe, oryginalne elementy, czy używane części do ciągników i innych maszyn rolniczych, swoje ogłoszenie możesz dodać na wspomnianym wyżej portalu abc.pl.

Publikowanie ogłoszeń zajmuje dosłownie chwilę i nie sprawi trudności nawet osobom mniej zaznajomionym z funkcjonowaniem internetu i portali ogłoszeniowych. Bez problemów także wpiszesz dokładnie to, co powinien zawierać anons, aby przyciągnąć potencjalnych kupujących.

Ogłoszenia sprzedam na abc.pl możesz dodawać po kliknięciu znajdującego się w górnym, prawym rogu strony przycisku DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO.

Zacznij od wyboru kategorii ogłoszenia. Po zaznaczeniu sekcji Rolnictwo wyświetlą się podkategorie:

  • Ciągniki
  • Maszyny rolnicze
  • Części do maszyn rolniczych
  • Produkty rolne
  • Przyczepy
  • Ryneczek
  • Zwierzęta gospodarskie
  • Pozostałe rolnicze

Jeśli sprzedajesz pojedyncze elementy, wybierz oczywiście Części do maszyn rolniczych i przejdź do uzupełnienia formularza – im więcej szczegółów podasz, tym lepiej. W tytule wpisz, co dokładnie masz do sprzedania, do jakiej maszyny część pasuje. Zaznacz też, ile sztuk sprzedajesz – to ważne np. w przypadku lamp do ciągników. Możesz także dodać, czy przedmiot jest nowy, czy używany. Następnie wpisz oczekiwaną ceną i zaznacz, czy jesteś gotowy na jej ewentualną negocjację z kupującym. W sprzedaży przez internet zazwyczaj i tak zainteresowani, zanim umówią się na odbiór, starają się dowiedzieć, czy zejście z ceny jest możliwe, a mały rabat może zachęcić ich do zakupu.

Bardzo ważną kwestią jest opis i warto dokładnie go uzupełnić. Sprecyzuj, jaki jest model części, podaj producenta. Wymień też najważniejsze funkcje elementu i specyfikację techniczną. Opisz, czy część jest uniwersalna, czy pasuje tylko do niektórych modeli maszyn. Krótko mówiąc, wpisz wszystko, co Ty chciałbyś wiedzieć o przedmiocie sprzedaży, gdybyś był kupującym. Choć w przypadku części, ich wygląd ma drugorzędne znaczenie, dodaj też zdjęcia. Nie muszą być superprofesjonalne, ale zadbaj, by przedstawiały dokładnie to, co sprzedajesz.

Teraz pozostaje już tylko uzupełnić dane kontaktowe. Podaj swoje imię, adres e-mail oraz lokalizację i opcjonalnie nr telefonu. Przy publikacji pierwszego ogłoszenia automatycznie założysz konto, z którego będziesz mógł wygodnie dodawać kolejne oferty. Wystarczy zaznaczyć znajomość Regulaminu strony i kliknąć Dodaj ogłoszenie. Gotowe! Sprzedaż części do maszyn rolniczych z abc.pl to naprawdę prosta sprawa.

Similar Posts