Fitness Siłownia Zdrowie

Jak przyspieszyć metabolizm?

Nie ma dwóch takich samych osób na świecie, ani takich samych organizmów.Zasada ta dotyczy także wzrostu wagi. Jedni mogą bezkarnie objadać się bez obawy o to czy przytyją. Drudzy zaś wystarczy że zjedzą syty posiłek i natychmiast zaczynają odczuwać że mają więcej o kilka kilogramów.

Dlaczego jedni tak szybko gubią kilogramy, a u innych stoją w miejscu? Wszystkiemu winne jest tempo przemiany materii.

Naukowcy udowodnili, że w 50 % tempo naszego metabolizmu zależne jest od nas. Mężczyźni mają zdecydowanie szybszą przemianę materii, od kobiet ze względu na skład ciała. Posiadają oni bowiem więcej mięśni niż tkanki tłuszczowej. Kolejna rzecz to wiek młodzi ludzie znacznie szybciej spalają kalorie niż starsi. Ostatnią z kwestii na jakie nie mamy wpływu są geny.

Metody dzięki którym podkręcisz swój metabolizm:

Pamiętaj o śniadaniu

Jeżeli mylisz, że nie zjadając śniadania oszczędzisz sobie kalorii jesteś w błędzie. Liczne badania udowodniły, że celowe omijanie tego posiłku przez dłuższy czas może nieść za sobą poważne konsekwencje. Posiłek ten powinien być treściwy i konkretny. Zamiast zjeść na szybko słodki rogal, postaw na pełnowartościowy posiłek złożony z błonnika, białka oraz węglowodanów złożonych. Może to być samodzielnie przygotowane muszli lub kanapki z chuda wędliną i warzywami.

Ćwicz o poranku

Ruch z samego rana skutecznie podkręca metabolizm i utrzymuje go na najwyższym poziomie nawet na kilka godzin po aktywności fizycznej. Tak więc nawet siedząc będziesz spalać kalorie przez cały dzień. Ćwiczenia typu cardio pomagają najdłużej ze wszystkich aktywności przyspieszyć zużycie energii po wysiłku. Pamiętaj więc im bardziej intensywny trening, tym więcej spalonych kalorii w trakcie dnia.

Odżywiaj się regularnie

Zapomnij o restrykcyjnych dietach czy głodówkach! Powodują one tylko chwilowa utratę wagi, spowalniają metabolizm i w konsekwencji zaczynamy ponownie tyć. Nie wolno się objadać, jednak zbyt duże ograniczenie spożywanego jedzenia jest bardzo szkodliwe. Należy stosować racjonalna dietę nie ucinając sobie żadnych składników odżywczych. Jeżeli odchudzamy się wszelakie zmiany żywieniowych przyzwyczajeń trzeba traktować jako stały punkt.

Stosuj suplementy diety

Wybierz bezpieczne, w 100 % naturalne tabletki na odchudzanie. Jak wiadomo zioła mają działanie oczyszczające dzięki czemu przemiana materii znacznie się zwiększy.

Pij dużo wody

Zaleca się przyjmowanie co najmniej dwóch litrów wody dziennie, a jeżeli intensywnie trenujemy jeszcze więcej. Już małe odwodnienie obniża proces przemiany materii. Mylnym jest więc fakt, że organizm zaczyna mieć niedobory, kiedy my sami odczuwamy pragnienie. Brak odpowiedniej ilości wody często interpretowany jest jako głód, co doprowadza do spożycia nadprogramowych kalorii. Na pół godziny przed planowanym posiłkiem warto wypić co najmniej szklankę wody, zdecydowanie zmniejszy to łaknienie.

Nie unikaj zimna

Chłód wspomaga metabolizm, ponieważ musi zużyć energię, aby ogrzać pożywienie do odpowiedniej temperatury. Zalecane są także chłodne prysznice, jedzenie chłodnych dań i nie przegrzewanie się w domach. Kolejnym mitem jest twierdzenie iż możemy bez większych konsekwencji jeść lody gdyż są one zimne. Kalorie, które wchłoniemy razem z nimi zdecydowanie przeważają te które zużyje organizm na ich podgrzanie.

Stosuj przyprawy

Sama kapsaicyna, która zawarta jest w czarnym pieprzu, curry, papryczce chilli czy innych ostrych przyprawach korzennych skutecznie przyspiesza metabolizm

Similar Posts