Zdrowie

Jak obniżyć testosteron

Ranking sterydów

Testosteron to niesamowicie istotny hormon w organizmie każdego mężczyzny. Jeżeli jego poziom jest zaniżony, człowiek jest bardziej narażony na bezpłodność, nie ma większej ochoty na zbliżenia seksualne. Generalnie prawidłowość jest taka, że im więcej testosteronu, tym większa jest męskość, śmiałość, poczucie własnej wartości. Najzwyczajniej w świecie faceci o wysokim poziomie testosteronu nie mają większych problemów w kontaktach międzyludzkich, przynajmniej jeżeli wchodzi w grę zagadywanie do kobiet. Bo niby dlaczego tak wielu mężczyzn ma poważne problemy z tym, aby chociażby zapoznać się z nieznajomą osobą? Głównie z powodu kompleksów, nieśmiałości, poczucia słabości. Nie mówiąc już o tym, że odpowiednia ilość testosteronu znacząco zwiększa objętość oraz siłę mięśni. Nie jest powiedziane, iż testosteron to wszystko, w końcu można nie narzekać na jego brak, a być najzwyklejszym prostakiem, który nie potrafi poprawnie się zachować, ale mimo wszystko powinniśmy dążyć do tego, aby być „prawdziwym mężczyzną”. Niektórzy pewnie myślą, że ilość testosteronu w organizmie to tylko i wyłącznie kwestia genów. Poniekąd to prawda, ale nie zapominajmy o tym, iż w bardzo wielu przypadkach obniżamy poziom swojego testosteronu niejako na własne życzenie. Co w takim razie obniża testosteron? Co robimy źle?

Jak obniżyć testosteron

Jak obniżyć testosteronIm mężczyzna starszy, tym poziom testosteronu sukcesywnie się zmniejsza, coś jak z damską menopauzą, która powoduje zniwelowanie poziomu kobiecych estrogenów. Oczywiście można w jakiś sposób zaradzić spadkowi testosteronu, jednakże kuracja hormonalna nie zawsze jest czymś pożądanym. Wiadomo jak to jest z lekarzami, naszym podejściem do leczenia, a poza tym, to wszystko kosztuje. Istnieją bardziej domowe sposoby na to, aby przeciwdziałać obniżaniu testosteronu. Brak snu, jego nieodpowiednia higiena, stres, bardzo szybkie tempo życia – to wszystko sprawia, że jesteśmy przemęczeni, a więc nasz organizm produkuje duże ilości kortyzolu, tzn. zabójcy testosteronu. To nie przypadek, iż najwięcej testosteronu mają faceci z terenów, w których generalnie nie ma kultu pracy, wszystko odbywa się w zgodzie z naturą. Taki Meksyk – zapewne w wielkich miastach mężczyźni mają o wiele mniej testosteronu, aniżeli ich krajanie z prowincji. Testosteron obniża również nieodpowiednia dieta. Szczególnie mięso, które jest przecież tak lubiane przez niemalże każdego faceta. To oczywiście nie oznacza, że walcząc o większy testosteron trzeba przejść na wegetarianizm, ale jakby nie patrzeć wprowadzenie do swojego jadłospisu większej ilości warzyw, owoców i ryb jest czymś wielce wskazanym.

Kiepska wiadomość dla miłośników zimnego piwka: chmiel, czyli główny składnik piwa, niestety również nie sprzyja zbytnio utrzymaniu męskości. Niektóre aktywności sportowe, kolarstwo, biegi czy pływanie, również nie są przyjaciółmi testosteronu. Dbajmy o to, aby w żadnym razie nie narzekać na niedobór testosteronu!

Similar Posts