Zdrowie

Ekologiczne napoje mleczne – zdrowa alternatywa dla laktozy i produktów pochodzenia zwierzęcego

Roślinne napoje mleczne to coraz popularniejszy wybór wśród Polaków. Są one wybierane nie tylko przez osoby, które zmagają się z alergiami pokarmowymi, ale także ze względu na swoje właściwości zdrowotne oraz troskę o środowisko. Dlaczego warto przekonać się do tych produktów? O tym więcej w artykule!

Napoje mleczne bez laktozy – nietolerancja mleka krowiego

Napoje mleczne bez laktozy sprawdzą się nie tylko w przypadku alergii pokarmowych. Częstym problemem jest także nietolerancja mleka krowiego, która może ona pojawiać się z wiekiem, drażniąc układ pokarmowy i powodując przykre dolegliwości, takie jak wzdęcia, uczucie pełności, a nawet choroba refluksowa. Nic więc dziwnego, że ekologiczne napoje mleczne coraz częściej pojawiają się w naszych lodówkach – zwłaszcza, że ich wybór jest naprawdę ogromny! Wykluczenie mleka z diety, zwłaszcza dla starszych osób, może się jednak wydawać ryzykowne, a wręcz nie do pomyślenia. O ten aspekt jednak nie należy się martwić. Roślinne napoje mleczne świetnie wpasują się w zbilansowaną dietę, dostarczając organizmowi ważnych składników odżywczych, takich jak wapń, witaminę B12 oraz witaminę D. Oczywiście w zależności od producenta, składy ekologicznych napojów mlecznych będą się od siebie różnić, warto więc sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie opcja jest wzbogacona o odpowiednie witaminy i minerały.

Roślinne napoje mleczne – jaki smak wybrać?

Do kawy, do płatków, do deserów, a także do smoothie – ekologiczne napoje mleczne sprawdzą się w kuchni tak samo dobrze jak mleko! Produkowane są one z roślin strączkowych, orzechów, a także ze zbóż, dlatego w zależności od własnych upodobań lub innych alergii oraz nietolerancji pokarmowych, bez problemu można wybrać coś dla siebie i rodziny. Wśród napojów mlecznych bez laktozy popularnym wyborem są produkty owsiane – zawierają one niewiele tłuszczów, natomiast ze względu na zawartość beta-glukanów świetnie wpływa na m.in. poziom cholesterolu we krwi, zmniejszając go. Napój migdałowy, który także należy do chętnie kupowanych, bogaty jest natomiast w wapń, potas i fosfor, a także witaminy: D oraz E. Wyróżnia się również niską zawartością cholesterolu oraz niską kalorycznością, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które planują dietę.

Jeśli jeszcze nie próbowałeś roślinnych napojów mlecznych, koniecznie sprawdź ofertę sklepu z żywnością BIO Naturall. Znajdziesz tam nie tylko szeroki wybór produktów bez laktozy, ale także zioła, suplementy diety i ciekawe przyprawy. Zdrowa i pełna odporności jesień – przekonaj się, że to możliwe!

Similar Posts