Uroda Zdrowie

Kwas hialuronowy podstawą pielęgnacji po 30 roku życia

Podstawową przyczyną starzenia się skóry jest ubytek kolagenu, a także kwasu hialuronowego ze skóry. Liczne badania opracowywane przez lata zaowocowały odkryciem dlaczego tak się dzieje oraz opracowaniu specjalistycznym preparatów dzięki którym proces ten można znacznie opóźnić lub zatrzymać.

Do walki z czasem, który odznaczył piętno na naszej skórze niezbędne okazują się preparaty zawierające kwas hialuronowy. Jest on podstawowym elementem tkanek, który organizm wytwarza samoistnie. Z czasem jednak zdolność do wytwarzania słabnie, a po 35 roku życia w organizmie zostaje zaledwie połowa wcześniej nagromadzonych zasobów. Przeprowadzenie kuracji suplementami zawierającymi w składzie aktywny kwas hialuronowy sprawia ,że skóra odzyskuje pierwotny blask i młodość. Jest znacznie gładsza i przyjemniejsza w dotyku, zmarszczki stają się wygładzone i zredukowane. Zastosowanie odzwierzęcego kwasu hialuronowego może skutecznie zatrzymać proces starzenia. Kwas hialuronowy występuje w wielu formach. Może być stosowany jako dodatek do kremów, balsamów, występować w formie zastrzyków lub doustnej postaci tabletek. Należy uwzględnić fakt, iż kuracja powierzchniowa , nigdy nie da efektów takich jak tabletki czy zastrzyki, ponieważ te działają od wnętrza a więc nie tylko na skórę, ale i na tkanki organizmu.

Czy krem z kwasem hialuronowym wystarczy?

Wybierając kosmetyki w swoim składzie zawierające kwas hialuronowy, nie zawsze wiemy, że jest to naturalny składnik niemal wszystkich tkanek naszego organizmu. Największe jego pokłady znajdują się w skórze. Trochę mniej jest go zaś w oku i stawach. Podstawową funkcją tego kwasu jest zatrzymywanie wody w komórkach organizmu. Jak powszechnie wiadomo kompleksowo nawilżona skóra wygląda znacznie lepiej i jest zdecydowanie zdrowsza. Każdego dnia w naszym organizmie kwa hialuronowy podlega rozkładowi, a na jego miejsce syntezowany jest nowy. Wraz z biegiem czasu ta zdolność słabnie. To właśnie dlatego warto, a wręcz należy stosować produkty zawierające kwas hialuronowy. Pozwoli on na dłużej zatrzymać młody wygląd skóry, a dodatkowo jest świetnie przyswajalny przez organizm i bezpieczny dla zdrowia.

Do dyspozycji mamy całą masę tego typu produktów pielęgnacyjnych. Najpopularniejszym z nich jest krem z zawartością kwasu. Polecany jest dla pań z cerą dojrzałą. Świetnie nawilża naskórek, a dodatkowo pobudza wytwarzanie elastyny i kolagenu. Odpowiadają one za odpowiednią jędrność i sprężystość.

W ostatnich latach obserwujemy duże zainteresowanie tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem. Ogromnym plusem tego preparatu jest to, że działa na skórę powstrzymując starzenie, ale też na tkanki znajdujące się wewnątrz organizmu usprawniając ich funkcjonowanie. W porównaniu do powszechnie dostępnych balsamów czy kremów, mają ponadprzeciętną zdolność zatrzymania wody w komórkach. Efekty możemy zaoferować zaś stosunkowo szybko, ponieważ kwas hialuronowy jest świetnie przyswajany przez organizm. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, by bez inwazyjnych zabiegów cieszyć się piękną i młodą cerą przez lata!

Similar Posts