Zdrowie

Najskuteczniejsze metody leczenia infekcji intymnych

Pieczenie, upławy, nieprzyjemny zapach… Te objawy świadczą o jednym – infekcji intymnej. Jest piątek wieczorem, a może na wizytę u ginekologa musisz poczekać kilka dni? Na szczęście są także domowe metody leczenia infekcji intymnych, które pomogą złagodzić objawy. Wizyta u lekarza to jednak konieczność!

Leki do leczenia infekcji intymnych bez recepty?

Metody leczenia infekcji intymnych zależą w dużej mierze od rodzaju stanu chorobowego. Jakie są jednak przyczyny tego typu problemów? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że poziom pH pochwy ma duże znaczenie dla naszego zdrowia – odczyn ten powinien być kwaśny, a jego wartość powinna wynosić od 3,5 do 4,5. Zmniejszenie ilości pałeczek kwasu mlekowego prowadzi do osłabienia naturalnej flory bakteryjnej, czego efektem są infekcje grzybicze i bakteryjne. Różne rodzaje chorób mają jednak zupełnie odmienne przyczyny, różne są także sposoby kuracji. Od dłuższego czasu jednak w aptekach można kupić leki do leczenia infekcji intymnych, które dostępne są bez recepty. Działają one przede wszystkim na florę bakteryjną, dzięki zawartości probiotyków. Dodatkowo można zakupić także wyroby medyczne typu żele czy maści, które uśmierzą przykre dolegliwości, takie jak swędzenie. Leczenie infekcji intymnych musi jednak przebiegać pod okiem specjalisty – ważne jest zdiagnozowanie problemu i wdrożenie celowanych antybiotyków lub innych leków.

Domowe metody leczenia infekcji intymnych

Czekając na wizytę u lekarza, warto wypróbować także domowe metody leczenia infekcji intymnych, które mają na celu złagodzenie podrażnień. Zwłaszcza zioła takie jak szałwia czy rumianek warto mieć w swoich zapasach. Przydadzą się one nie tylko w przypadku grzybicy lub zakażenia bakteryjnego, ale również do płukania jamy ustnej po zabiegach dentystycznych oraz podczas bólu gardła. Do miski z ciepłą wodą należy wrzucić torebkę z suszonymi ziołami, a następnie w niej usiąść – po takiej kuracji można zaaplikować leki do leczenia infekcji intymnych. W oczekiwaniu na wizytę u lekarza zasięgnij opinii farmaceuty, który z pewnością poleci odpowiednie preparaty.

Leczenie infekcji intymnych jest na szczęście dość proste, a lekarstwa szybko przynoszą pożądane efekty. Tego typu dolegliwości mogą nas złapać wszędzie – nawet na wakacjach, kiedy nie mamy dostępu do naszego lekarza. Jeśli jednak problem ten pojawia się coraz częściej, koniecznie należy zgłosić się do ginekologa. Więcej informacji o tym, jak radzić sobie z infekcjami, znajdziesz na portalu kobiecesprawy24.pl – nie krępuj się i znajdź odpowiedzi na dręczące Cię pytania!

Similar Posts