Zdrowie

Co to jest hipertrofia mięśniowa

Co to jest hipertrofia mięśniowa

Jeżeli interesuje Ciebie ten termin, zapewne zdołasz się z tego tekstu dowiedzieć najważniejszych kwestii w tym temacie. Generalnie hipertrofia mięśniowa to powiększenie objętości włókien mięśniowych, a więc cel autentycznie każdego człowieka, który dba o rzeźbę. Doprowadzenie do znaczącego przyrostu masy nie jest łatwe, szczególnie przy chęci utrzymania niskiego poziomu tłuszczu. Najbardziej istotna w kwestii przyrostu masy ciała jest systematyczność. Czyli jeżeli będziemy regularnie robili wszystko co w naszej mocy, aby nastąpił przyrost masy ciała, to bez żadnego cienia wątpliwości pozytywne efekty nareszcie nadejdą. Bo nawet krótka przerwa w treningu, trwająca dwa dni, może doprowadzić do tzw. atrofii, czyli samoczynnego zaniku komórek mięśniowych. Oczywiście nie popadajmy w paranoję, nie trenujmy za wszelką cenę, ale starajmy się ćwiczyć regularnie, aby nie niszczyć efektu pracy. Każda z partii mięśni powinna być poddawana treningowi wysiłkowymi przynajmniej jeden raz w trakcie tygodnia – tak twierdzą specjaliści, i oczywiście mówią prawdę.

Co to jest hipertrofia mięśniowa

Co to jest hipertrofia mięśniowaCo prawda istnieją ludzie, którzy w trakcie tygodnia potrafią aż dwukrotnie wykonywać ćwiczenia każdej części ciała, ale jesteśmy tylko amatorami, a nie kulturystami, którzy w końcu utrzymują się z tego. Inna kwestia, że zapewne nie mamy możliwości, aby tego dokonać. No i dobrze. Nie oczekujmy od razu efektów, ponieważ hipertrofia mięśniowa jest powolnym i systematycznym procesem. Ciężko oczekiwać efektów po kilku dniach. A co jeżeli ćwiczenia nie dają żadnych efektów? Bardzo możliwe, że główna przyczyna to za długie przerwy pomiędzy kolejnymi częściami ćwiczeń. Nie powinny być one dłuższe, aniżeli 40 sekund. Jeśli będą one dłuższe, trening nie będzie aż tak intensywny. W końcu ćwiczymy po to, aby zauważyć efektu, więc dajmy z siebie wszystko. Kolejnym powodem może być nieodpowiednia dieta, przede wszystkim brak białka. Na godzinę przed treningiem, ale również godzinę po, niezbędne jest dostarczenie swojemu organizmowi odpowiedniej dawki białka.

Początkującym sportowcom trzeba polecić po prostu wnikliwą lekturę portali internetowych poświęconych kulturystyce, oglądanie filmików na Youtube i oczywiście skontaktowanie się z profesjonalnym trenerem. Zresztą zapewne pójdziemy na siłownię, więc jeżeli nie jest to jakaś podejrzana miejscówka, z całą pewnością będziemy mogli potrenować pod okiem doświadczonego człowieka, który tak nami poprowadzi, że bez większego cienia wątpliwości dostrzeżemy bardzo wiele pozytywnych efektów. Czyli hipertrofia mięśniowa musi być takim terminem, który po pierwsze nas zainteresuje, a po drugie będzie poprawnie stosowany. A niestety w bardzo wielu przypadkach jest ogromny problem z tym, aby poradzić sobie samodzielnie. Na całą szczęście mamy całkiem sporo pomocnych źródeł i osób, więc hipertrofia mięśniowa raczej nie powinna stanowić dla nas większego kłopotu.

Similar Posts