Centrum neurologii

Artykul dodany: Sierpień 20, 2018

Centrum neurologii to miejsce, w którym można skorzystać z pomocy wielu specjalistów. Oprócz gabinetów neurologicznych w centrum mieszczą się także gabinet psychologiczny oraz gabinet rehabilitacyjny. W centrum neurologii diagnozuje się oraz leczy choroby ośrodkowego układu nerwowego, a także choroby nerwów obwodowych, co możliwe jest dzięki badaniu czynności układu nerwowego, obserwowaniu reakcji ciała na konkretne bodźce czy posiłkowania się wynikami rezonansu magnetycznego, a także tomografii komputerowej.

Centrum neurologii Katowice – główne zadania
Do głównych zadań centrum neurologicznego należy badanie i leczenie chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Ośrodkowy układ nerwowy tworzony jest przez mózg i rdzeń kręgowy, natomiast na układ obwodowy składają się połączenia między poszczególnymi narządami a mięśniami. Neurologia ściśle wiąże się także z psychiatrią i psychologią, dlatego właśnie w centrum neurologii konieczne jest funkcjonowanie także gabinetu psychologicznego.

Objawy badane w centrum neurologii
W centrum neurologii bada się przede wszystkim szeroko pojęte bóle, kurcze czy drżenie mięśni, a także zaburzenia czucia, jak również wszelkie występujące problemy związane z koordynacją ruchową. Oprócz tego przedmiotem działalności centrum neurologii są także szumy uszne, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, problemy z pamięcią oraz zaburzenia snu. Niekiedy pacjenci diagnozowani i leczeni w centrum neurologii cierpią także na zaburzenia przytomności lub omdlenia.

Choroby leczone przez neurologa
Zadaniem specjalistów pracujących w centrum neurologii jest nie tylko zdiagnozowanie, ale i leczenie chorób. Do najczęstszych z nich należy między innymi zwyrodnienie kręgosłupa, rwa kulszowa, padaczka czy stwardnienie rozsiane, a ponadto pląsawica Huntingtona, choroba Wilsona czy Alzheimer. W centrum neurologii leczy się ponadto wszelkie udary mózgu, stany po zapaleniu mózgu, jak również rdzenia, opon mózgowo-rdzeniowych, a także guzy mózgu, nerwice, czy migreny.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie