Fitness Rozrywka Siłownia Sport Zdrowie

Co powinieneś wiedzieć o budowaniu mięśni

Jakie są techniki, które pomogą mi szybko zbudować mięśnie? Jak mogę zbudować więcej mięśni? Te pytania są często zadawane, chociaż odpowiedzi mogą być trudne do znalezienia. W tym artykule znajdziesz porady ekspertów, które pomogą Ci szybko i skutecznie budować mięśnie.

Skoncentruj się na wypracowaniu swoich największych grup mięśniowych. Skoncentrowanie wysiłków na dużych grupach mięśni, takich jak plecy, klatka piersiowa i nogi, pomoże Ci szybciej budować mięśnie. Ćwiczenia, takie jak przysiady, podciąganie, wyciskanie na ławce i spadki są do tego idealne. Tego typu ćwiczenia są zwykle bardziej intensywne i pomogą zwiększyć syntezę białek. Zjedz dużo białka. Jest to dobrze znany fakt, że im więcej białka może przechowywać twoje ciało, tym więcej mięśni możesz zbudować. Staraj się mieć co najmniej jeden gram białka, którego potrzebujesz na każdy kilogram, który ważysz. Na przykład kobieta o wadze 150 funtów powinna codziennie jeść około 150 gramów mięsa i innego białka.

Nie trenuj jeden dzień i idź za nim kolejną sesją treningową. Zawsze pomiń jeden dzień pomiędzy, aby mieć pewność, że twoje mięśnie mają czas, który muszą naprawić, zanim znów zaczniesz ćwiczyć. Jeśli nie pozwolisz im się wyleczyć, nie rozwiną się tak szybko, jak byś tego chciał, a ty mógłbyś zranić siebie. Rozważ użycie suplementu kreatynowego. Zużycie pięciu gramów dziennie może pozwolić ci podnosić się dłużej i mocniej, prowadząc do maksymalnego wzrostu mięśni. Ten szczególny suplement nie powinien być stosowany przez nastolatków, a unikać go w ogóle przez osoby z nieleczonymi problemami zdrowotnymi. Aby być bezpiecznym, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania.

Aby szybko budować mięśnie, musisz rozwijać swoje mięśnie. Wierzcie lub nie, jeśli nie pchacie mięśni, aby zwiększyć rozmiar, nie będą. Stosując zasadę przeciążania, możesz przyspieszyć swoje mięśnie. Jeśli nie znasz zasady przeciążania, oznacza to, że musisz ćwiczyć z ciężarkami, które są większe niż twoje mięśnie mogą wygodnie sobie z tym poradzić. Rozłóż swoje treningi tak, aby podnosić ciężary tylko co drugi dzień. Spędź jeden dzień, ćwicząc całe ciało, a następnie odpocznij następnego dnia. Twoje mięśnie będą rosnąć podczas odpoczynku, a nie podczas ćwiczeń. Chociaż może się wydawać, że nic nie robisz w wolne dni, twoje ciało wciąż ciężko pracuje.

Kiedy chcesz skoncentrować się na budowaniu mięśni, musisz zdać sobie sprawę, że to, co jesz, aby pomóc w rozwoju mięśni jest prawie tak samo ważne, jak to, jak ćwiczycie te same mięśnie. Jeśli brakuje ci diety, możesz po prostu sabotować to, co możesz osiągnąć w treningu mięśni.

Upewnij się, że Twoja dieta ma wystarczającą ilość białka, gdy próbujesz budować masę mięśniową. Maksymalna ilość spożywanego białka to około jeden gram białka na każdy kilogram masy ciała na co dzień. Nieco mniej lub więcej białka nie ma większego znaczenia, ale trzeba spożywać jak najwięcej.

Korzystaj z własnego ciała, gdy ćwiczysz. Ćwiczenia w zakresie masy ciała, w tym pompki, podciągnięcia, wypukłości i spadki, mogą powodować dodatkowe przyrosty masy mięśniowej i siły. Z tego powodu tego typu ćwiczenia są bardzo ważnym składnikiem solidnego programu treningowego i powinny zostać uwzględnione. Podnosząc ciężary, należy spróbować zakończyć sesję za pomocą pompy. Badania wykazały, że twoja siła i rozmiar mięśni mogą zostać zwiększone przez popchnięcie dodatkowej ilości krwi do twoich mięśni poprzez zestaw o wysokim powtórzeniu po twoich normalnych zestawach. Spróbuj zakończyć się zbiorem dwudziestu powtórzeń, a nawet stu powtórzeń ćwiczenia izolacyjnego. Podczas ćwiczeń pamiętaj o budowaniu mięśni. Jeśli jesteś całkowicie nowy w tej czynności, idź na pełne treningi ciała. To da ci największą korzyść. Ukierunkowane treningi są lepsze dla doświadczonych konstruktorów mięśni, ponieważ mogą mieć problematyczne obszary, które wymagają więcej uwagi lub wyczerpane obszary, które wymagają odpoczynku.

Wypróbuj częściowe powtórzenia w celu powiększenia mięśni. Technika ta polega na robieniu powtórzeń ze zmniejszonym zakresem ruchu. Czasami nazywane są one powtórzeniami pulsu i są wykonywane na końcu zestawu, gdy tylko trafisz porażkę. Chociaż możesz nie mieć dość siły, aby wykonać pełny powtórzeń, możesz wypróbować niektóre częściowe powtórzenia, aż do drugiej porażki, aby zwiększyć zapotrzebowanie na mięśnie.

Rozważ używanie zestawów paskowych podczas ćwiczeń. Wymaga to wykonania tylu powtórzeń wagi, jak to tylko możliwe, a po wykonaniu tej czynności zmniejszenie masy nawet o dwadzieścia do trzydziestu procent i ponowne porażki. Ta metoda może pomóc ci rozwinąć te uparte mięśnie, które po prostu nie będą już rosnąć – doskonałe tabletki na mięśnie znajdziesz tutaj.

Wykorzystaj metodę odpoczynku i pauzy w swoich treningach. Metoda ta twierdzi, że twoje mięśnie zwykle odzyskują do 90% siły w ciągu zaledwie 10 do 20 sekund. Aby zrobić to skutecznie, wybierz dużą wagę, która może spowodować niepowodzenie u określonego przedstawiciela, na przykład od ośmiu do dziesięciu powtórzeń, a następnie zatrzymaj się po krótkich powtórzeniach par. Odpoczywaj przez około 10 do 20 sekund, a następnie wznów swoje powtórzenia. Kiedy pracujesz nad budową masy mięśniowej, musisz upewnić się, że każdej nocy będziesz mieć mnóstwo snu. Jeśli nie będziesz mieć wystarczająco dużo snu, twoje ciało nie będzie budować mięśni tak szybko i istnieje potencjalne ryzyko dla twojego dobrego samopoczucia. Twoje ciało potrzebuje tego snu, aby zregenerować się po ciężkim wysiłku.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeśli tego nie zrobiłeś, poszukaj w głównych witrynach kulturystycznych informacji, które nie zostały objęte. Ludzie codziennie publikują nowe porady, więc czytaj dalej i ucz się jak najwięcej, aby osiągnąć swoje cele.

Similar Posts