Ochrona lakieru w samochodzie

Artykul dodany: 15 sierpnia, 2018

Lakier samochodowy w naszym klimacie narażony jest na zniszczenie. Latem świeci mocno słońce, które go wypala, ale zimą pojawia się mróz i co gorsza sól drogowa. To nie może się dobrze zakończyć dla elementów, które mamy polakierowane.

To, dlatego po dokładnym umyciu samochodu trzeba będzie zastosować odpowiedni wosk. Wtedy mamy gwarancje, że auto ma zabezpieczony lakier w taki sposób żeby to działało jak należy. Dobrze dobrane zabezpieczenie oznacza, że wosk jest odporny na wszelakie zanieczyszczenia czy pogodę. To jednak nie wszystko, bo powinien być również odporny na promienie ultrafioletowe. To bardzo ważne, bo słońce jest gorsze od mrozu czy deszczu. Zniszczy wszystko i to bardzo szybko. Wystarczy zobaczyć jak wyglądają samochody w krajach Europy południowej żeby się o tym przekonać. Tam lakier jest wypalony. My nie możemy sobie na to pozwolić, dlatego wybierajmy takie woski, jakie są najlepsze, a wtedy to zabezpieczenie będzie jeszcze bardziej skuteczne.

Stosowanie wosków
Samochód musi być bardzo dobrze umyty i trzeba o to zadbać. Kolejny etap to wysuszenie samochodu. To jednak nie wszystko, bo zanim stosujemy wosk albo inne zabezpieczenie to trzeba się upewnić, że lakier nie jest nagrzany. Jeśli samochód stoi w słońcu to trzeba go postawić w cieniu. Nakładamy warstwę wosku i czekamy minute czy dwie. Polerujemy i mamy super efekty. Najlepiej jest po godzinie nałożyć jeszcze jedną warstwę.

Do polerowania można użyć polerki, ale trzeba uważać, bo bardzo szybko można lakier zniszczyć. Jeśli nie mamy doświadczenia to lepiej postawić na ściereczki. Będzie to bezpieczniejsze rozwiązanie. Stawiamy tylko na znanych producentów wosków, bo wtedy wiemy, że to działa. Znajdziemy ich bez problemu na woski samochodowe. Stosując takie zabezpieczenie wiemy, że naszemu lakierowi nic nie zagraża i że na pewno będzie wyglądał przez długie lata jak nowy. Taki samochód będzie nam o wiele łatwiej sprzedać, ponieważ wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd samochodu.

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie