Uroda Zdrowie

Kosmetyki naturalne

Już od dłuższego czasu widoczny jest istotny trend społeczny. Dotyczy on zdrowego trybu życia, wiąże się także z poszerzeniem świadomości ekologicznej. Przekłada się to nie tylko na to, że zwracamy uwagę na to, co jemy czy uprawiamy sport i czy robimy coś dla środowiska, ale także na wybieranie określonych produktów. Należą do nich także kosmetyki. Do pewnego momentu w rynku istniała spora nisza, którą w końcu zagospodarowały kosmetyki naturalne.

Na czym polega ich wyjątkowość? Przede wszystkim na składzie. Podstawą najlepszych kosmetyków są bowiem napary ziołowe pozyskiwane z ziół, które rosną w Polsce, blisko nas. Jest to rzadkość, ponieważ nawet jeżeli popularne „marketowe” kosmetyki zawierają wyciągi, w wielu wypadkach pochodzą one z egzotycznych, mniej znanych i raczej enigmatycznych roślin. Tymczasem rodzime polskie firmy stosują dobrze nam znane składniki takie jak chociażby owoce jarzębiny, kwiat lipy, kwiaty rumianku, olej z lnianki, olej z czarnuszki, korzeń żywokostu, olej lniany i liście z orzecha włoskiego, krwawnik, kozieradkę czy korę wierzby. A to nie wszystko, warto wspomnieć również o witaminach (A, C, D, E i F), które dodaje się by wzmocnić organizm konsumenta. Poza wyżej wymienionymi niektóre z naszych produktów zawierają tak cenne substancje jak znane ze swoich zbawiennych właściwości mleczko pszczele. Wszystko to wraz z gliceryną alantoiną, kwasami owocowym AHA, które znakomicie nawilżają skórę, srebrem koloidalnym i innymi elementami łączy się ze sobą tradycyjnymi, wielokrotnie sprawdzonymi metodami, bez szkody dla Ziemi i gospodarki naturalnej.

O jakości kosmetyków naturalnych świadczy fakt, że nie mają one w składzie gotowych mieszanek, których obecność świadczyłaby o przedkładaniu zysków nad klasą produkowanych specyfików, nie mówiąc nawet o braniu pod uwagę szkód dla środowiska naturalnego, które dla firm tworzących nie ma żadnego znaczenia. Zwracajmy uwagę na to, co kupujemy i co wiąże się z naszym wyborem. Bądźmy świadomymi nabywcami! To ważniejsze niż nam się wydaje. Kolejną przewagą kosmetyków naturalnych jest to, jakie efekty przynosi ich używanie. A są one bez porównania w stosunku do kosmetyków z chemią. Nie dość, że te drugie częściej podrażniają skórę i alergicy muszą bardzo uważnie czytać skład by poważnie sobie nie zaszkodzić (tym bardziej, że nie zawsze wiedzą na które substancje dokładnie mają uczulenie), to jeszcze stosowanie kosmetyków naturalnych dużo szybciej przynosi wymierne i widoczne rezultaty dla zdrowia i aparycji. Dzieje się tak za sprawą substancji aktywnych, które bardzo dobrze wpływają na wygląd skóry, włosów czy paznokci. Jeżeli więc kosmetyki naturalne mają tyle zalet, a wcale nie są dużo droższe co przemawia za popularnymi kosmetykami marketowymi? Chyba tylko niewiedza konsumentów.

Similar Posts