Zdrowie

Zimne stopy i dłonie

Zimne stopy i dłonie

Ciągle zimne stopy i dłonie to przypadłość na którą narzeka całkiem spora ilość osób. Jeżeli raz na długi okres czasu zauważymy u siebie to zjawisko, nie powinniśmy wcale się tym przejmować, może po prostu faktycznie jest nam zimno. Jednakże to nie jest normalne jeżeli nieustannie uskarżamy się na zimne stopy oraz dłonie. W żadnym razie nie powinniśmy ignorować tej przypadłości, ponieważ powoduje ona uczucie dyskomfortu, ale jest również objawem niedoczynności tarczycy, kiepsko funkcjonującego układu krwionośnego i innych schorzeń, które nie są ciekawe. Chciałbyś poznać przyczyny zimnych stóp oraz dłoni, a także zapoznać się z najskuteczniejszymi metodami walki z ową przypadłością? W takim razie zapraszamy do lektury tego tekstu: co prawda nie został on napisany przez lekarza, ale taką osobę, która na własnych stopach i dłoniach przekonała się, że permanentne uczucie zimna w żadnym przypadku nie jest czymś miłym.

Zimne stopy i dłonie

Zimne stopy i dłonieJakie są przyczyny zimnych stóp i dłoni? Oczywiście podstawowa przyczyna w żadnym razie nie będzie większą niespodzianką: najzwyczajniej w świecie chodzi o wyziębienie organizmu, które w następstwie prowadzi do spadku temperatury ciała. Stopy i dłonie są najbardziej narażonymi partiami naszego ciała, dlatego powinniśmy chronić je od zimna. Grube skarpety i rękawiczki to podstawa: o ile ze skarpetami to w sumie nie mamy większych problemów, to już szczególnie nieco starszych facetów niesamowicie ciężko przekonać do noszenia rękawic. A potem są właśnie problemy zdrowotne, szczególnie w naszym klimacie zauważalne. Jednakże nie chodzi tylko o przyczyny związane z pogodą, naszym stylem ubioru. Zwróćmy również uwagę na to, że być może nasz układ krążenie nie sprawuje się w odpowiedni sposób. Co ciekawe, na układ krążenia bardzo niekorzystnie wpływają wszelkiego rodzaju rękawiczki, zegarki, bransoletki czy skarpety. Oczywiście jeżeli nie są ciasne, to wszystko jest w porządku, ale jednak bardzo często są one bądź co bądź ciasne. Przyczynami może być również ciągłe życie w stresie, napięciu psychicznym, ale także spędzanie zbyt dużych ilości czasu przed komputerem. Na zimne stopy i dłonie są bardzo narażone osoby od lat uzależnione od palenia papierosów.

To jakie są sposoby na zimne stopy bądź dłonie? Przede wszystkim wystrzegajmy się niskich temperatur, a raczej ubierajmy się ciepło. Jednakże nie za ciasno, bo przecież nie chcielibyśmy utrudnić swobodnego przepływu krwi. Świetną metodą na pobudzenie krążenia są masaże kończyn, raczej delikatne, nic ostrego. Moglibyśmy wykonywać je na własną rękę bądź udać się do gabinetu masażysty. Warte polecenia są także ciepło/zimne prysznice i ruch, dużo ruchu. A skoro palacze są bardziej narażeni na to zjawisko, oczywiście przydałoby się wreszcie porzucić ten zgubny nałóg. Jeżeli problem będzie się pogłębiał, nie będziemy radzili sobie z zimnymi stopami, dłońmi, niezbędna jest wizyta u lekarza. Zapewne zastosuje on działanie farmakologiczne, które w połączeniu ze zmianą trybu życia, stylu ubioru, powinna dać zadowalające efekty.

Similar Posts