Choroby

Wypływ depresji na potencje seksualną

preparaty-na-potencjeNiewielu Polaków zdaje sobie sprawę, że mają oni mały wpływ na jakość swojego życia seksualnego. Chodzi tutaj o świadomy wpływ na nie. Nie ma co ukrywać. Dominującymi czynnikami oddziałującymi na nasze ciało są elementy zewnętrzne. Zaliczamy do nich dietę, spożywany alkohol, a także leki czy używki. Do tego doliczyć trzeba stres, związany na przykład z pracą czy prozaiczne zmartwienia, takie jak rachunki czy kredyt w banku. Brzmi znajomo? Oczywiście, że tak. Dotyczy to wszystkich z nas, choć może nie w takim samym stopniu. Czym jest potencja?

Czym jest potencja?

I to właśnie na jej temat dzisiaj porozmawiamy. Warto jednak na samym początku wyjaśnić czym jest potencja seksualna, prawda? Ujmując to w najprostsze słowa, jest to zdolność organizmu do odbycia stosunku seksualnego. U mężczyzn objawia się to pełną erekcją, która utrzymuje się w ciągu całego stosunku. U kobiet obwieszcza się to w bardziej wysublimowany sposób, ponieważ w głównej mierze jest to tylko nawilżenie pochwy. Mimo że brzmi to dość absurdalnie, bez tego kobieta nie jest w stanie czerpać przyjemności z seksu (O czym niestety panowie nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć).

Depresja

Zaburzenia depresyjne w terminologii psychiatrycznej są pojęciem, pod którym kryje się wiele elementów, które same uznaje się za choroby. Jednak w tym wypadku występują one razem, niekoniecznie wszystkie, ale ich liczba jest zazwyczaj dość spora. To najczęstszych objawów depresji zalicza się bezsenność, brak apetytu, pesymizm oraz poczucie niskiej wartości. Do tego doliczyć trzeba ogólne przygnębienie oraz apatię. Nie chcemy odczuwać przyjemności…

Depresja, a potencja

…więc nie możemy czerpać przyjemności z uprawiania stosunku płciowego. Nie ma co ukrywać, stany depresyjne pogarszają życie seksualne człowieka, albo całkowicie je eliminują. Aby poradzić sobie z tym zagadnieniem, tabletki na potencje mogą nie wystarczyć, ponieważ problem jest dużo poważniejszy, niż może nam się wydawać. Jeśli chcemy znów uprawiać seks, musimy nauczyć się kochać na nowo. I nie mówimy tutaj o innych ludziach, ale o sobie samym. Podsumowując, stany depresyjne wpływają na pogorszenie życia seksualnego, ale w ich wypadku potrzebna jest pełna diagnostyka psychiatryczna, ponieważ tylko ona pomoże nam wydostać się ze szponów tej choroby.

Similar Posts