Zdrowie

Miód to zawsze dobry prezent – oryginalny pomysł na zestaw prezentowy

koszMiód jest doskonałym prezentem na niemal każdą okazję. Historia pokazuje, że obdarowywanie się miodami jest bardzo starą tradycją, głęboko zakorzenioną w kulturach starożytnego Egiptu oraz Europejskiej. Motyw miodu oraz pszczół pojawia się już na pierwszych, starożytnych malowidłach liczących 6000 do 8000 lat. Jak starożytne cywilizacje wykorzystywały ten cenny skarb, skąd wzięła się tradycja obdarowywania się miodem i jak w dzisiejszych czasach wybrać słodki, miodowy prezent dla bliskich?

Miód jako prezent już w czasach starożytnego Egiptu

W starożytnym Egipcie, miód wykorzystywany był w gospodarstwach domowych jako substancja słodząca wykorzystywana w kuchni. Uznawany był za drogocenne dobro, bardzo często wykorzystywany jako środek płatniczy. W VII wieku p.n.e. Grecy składali miód w ofierze dla Bogów, w celu wykupienia dusz zmarłych osób. W XI wieku naszej ery Germanie, podobnie jak Egipcjanie oddawali miód swoim lordom jako środek płatniczy.

Symboliczna wartość miodu

Miód jest wyjątkowo słodką substancją. Właśnie ta cecha stała się powodem tak wysokiej wartości miodu w starożytności. Jednak słodycz miodu to nie tylko cenny skarb, ale i symboliczna wartość. Symbol ten znajduje odzwierciedlenie w wielu tradycjach obdarowywania. I tak zwyczajem Rosh Hashanah, Żydowskiego Nowego Roku, jest moczenie jabłek w miodzie w celu przywitania słodkiego nowego roku. W kulturze europejskiej miód przewija się również jako romantyczny podarunek. Możemy znaleźć wiele przykładów wykorzystania miodu w formie prezentu dla ukochanej osoby. W niektórych kulturach Europy wschodniej ofiarowuje się miodowe ciasto na znak zauroczenia daną osobą. Obdarowuje się nimi również nauczycieli, dziadków i inne bliskie osoby, w celu wyrażenia słodkiego uczucia lub sympatii.

Miód i wino były również wykorzystywane w ceremoniach ślubnych w starożytnych Chinach. Małe słoiki miodu po dziś dzień służą jako podarunek dla gości weselnych.

Miodowy prezent. Czyli jaki?

Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu obdarowywania miodem. Prawdopodobnie najbardziej popularnym prezentem jest sprawdzony, w pełni naturalny słoik miodu. Jest to doskonały sposób na prezent w przystępnej cenie, którym sprawimy radość i pokażemy naszą troskę o zdrowie obdarowywanej osoby. Doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jedziemy na święta do rodziny, i chcemy sprawić upominek dla każdej osoby. Bardziej wyszukaną formą podarunku są miody zagraniczne. Jest to doskonały sposób by dać coś bardzo unikalnego. Jako że każdy region posiada inny mikroklimat i bioróżnorodność będącą naturalnym materiałem z którego wytwarzany jest miód. Miody wytwarzane między innymi w Hiszpanii, Chorwacji, Włoch, Turcji, Meksyku czy nawet Australii znajdziecie w sklepie www.sloikmiodu.pl. Wyjątkowo lokalny charakter każdego słoika sprawia, że ofiarowanie komuś miodu z danego zakątka świata można porównać do podarunku unikalnego wina.

Najciekawszą formą podarunku są zestawy prezentowe. Zaletą takiego rozwiązania jest różnorodność miodów, tak by obdarowywana osoba mogła spróbować klimatu wielu zakątków świata. W koszach prezentowych obok miodu mogą znaleźć się produkty pochodzenia pszczelego jak: kosmetyki naturalne, mydła, świece propolisowe czy pyłek pszczeli. Miody doskonale komponują się również z serami oraz orzechami. Dobrym dodatkiem dopełniającym kosz mogą okazać się również akcesoria do przechowywania czy podawania miodu. Jeżeli nie czujecie się dobrze w komponowaniu, czy tworzeniu koszy prezentowych, sklep www.sloikmiodu.pl przygotował dla Was ofertę gotowych, bardzo zróżnicowanych zestawów prezentowych. Tak, by każdy znalazł coś odpowiedniego dla swoich bliskich.

Similar Posts