Choroby Zdrowie

Testy koronawirus – znaczenie w zakresie przeciwdziałania pandemii SARS-CoV-2

W diagnostyce SARS-CoV-2 istotne znaczenie mają testy, które pozwalają szybko oddzielić osoby chore od tych, które posiadały objawy zbliżone do wirusa lub miały kontakt z osobą chorą lub nosicielem, ale nie zachorowały. To istotne, by móc na bieżąco prowadzić walkę z SARS-CoV-2 i unikać rozprzestrzeniania się zarażenia i rozwijania pandemii.

Testy koronawirus i ich znaczenie w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie

Testy, jakie oferuje obecnie hurtownia medyczna CMS Polska to wysoce skuteczne formy w zakresie wykrywania przeciwciał IgM, które pojawiają się w organizmie człowieka w okresie od 4 do 12 dni od zakażenia. Testy wykrywają także obecność przeciwciał IgG, które występują powyżej 12 dni od zarażenia się wirusem. Obydwie te formy mają znaczenie dla określenia czasu inkubacji wirusa.
Dostępne w hurtowniach testy zawierają 25 sztuk wraz z instrukcją oraz
diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera w składzie 1500 sztuk i, co istotne, są to testy z certyfikatami i raportem z analizy stabilności. Swoistość testów jest określana na poziomie 100%, zaś wynik fałszywie dodatni wynosi 0%. Czułość pozostaje na poziomie 97%, a możliwy wynik fałszywie ujemny stanowi 2,4%.
Wskazuje się, że możliwości produkcyjne ww. testów wynoszą 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od tygodnia do 10 dni.

Szybkie i precyzyjne testy dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem i tych, które miały kontakt z chorymi lub nosicielami

Szybkie testy na obecność wirusa w organizmie pozwalają precyzyjnie wskazywać osoby u których zachodzi podejrzenie zarażenia się wirusem COVID-19. To grupa, która jest następnie poddawana szczegółowym badaniom i która, co istotne, powinna być odpowiednio szybko odizolowana od osób zdrowych, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.
W sytuacji kiedy wynik testu jest pozytywny pacjent trafia do dalszej diagnostyki, której celem jest potwierdzenie lub wykluczenia zakażenia koronawirusem. Na tym etapie wykonuje się dodatkowe badania i inne testy.

Similar Posts