Zdrowie

Tajski masaż na 4 ręce – podwójna dawka wakacyjnego odprężenia

Komu potrzebny jest masaż tajski?

Życie w ciągłym pośpiechu, przedłużający się stres, nadbagaż obowiązków domowych i zawodowych, a do tego tak lubiane używki – to wszystko sprawia, że czujemy się przygnębieni, spięci, pozbawieni energii, a przy tym nerwowi. Cierpi na tym również nasza cera, która staje się wyraźnie poszarzała i bardzo szybko odznaczają się na niej efekty przemęczenia czy zarwanej nocy.

Symptomy te świadczą o tym, że potrzebujemy wyciszenia; naprawdę skutecznym lekarstwem na te wszystkie dolegliwości jest dobry masaż relaksacyjny. Najlepsze rezultaty –w postaci głębokiego relaksu oraz harmonii umysłu i ciała – uzyskamy, decydując się na masaż tajski. Dzięki technikom takim jak uciskanie, ugniatanie czy głaskanie dochodzi do przyjemnego rozluźnienia wszystkich mięśni. Właściwe tempo masażu, spokojna muzyka oraz rozchodzące się w powietrzu aromaty zastosowanych ziół doprowadzają z kolei do wyciszenia umysłu.

Masaż tajski przynosi też ukojenie naszej skórze. Przywraca jej właściwy koloryt. Uwalnia ciało od zalegających toksyn czy metali ciężkich, które blokują kanały energetyczne.

Na czym polega masaż na 4 ręce?

Każde dobre tajskie SPA posiada w swojej ofercie, prócz tradycyjnego masażu tajskiego, także jego bardziej zmodyfikowaną wersję, czyli masaż na 4 ręce.

W odróżnieniu od klasycznego, w tym zabiegu biorą udział dwie masażystki, które działają synchronicznie. Zastosowana technika to głaskanie poszczególnych partii ciała.

Masażystki posługują się głównie dłońmi, ale wykorzystują również swoje przedramiona, łokcie oraz kciuki. Jako dodatkowe bodźce wpływające na rozluźnienie wykorzystywane są:

  • relaksacyjna muzyka, która wprowadza pacjenta w przyjemny nastrój;
  • aromatyczne świece, sprzyjające spotęgowaniu uczucia spokoju;
  • olejki eteryczne, oddziałujące na zmysły i uruchamiające sferę doznań.

Technika ta uważana jest za jedną z najtrudniejszych. Wymaga ona bowiem doskonałego zgrania, uwagi, koncentracji i współpracy dwóch osób. Masaż trwa zazwyczaj od 30 do 120 minut.

Jakie efekty daje masaż tajski na 4 ręce?

Masaż tajski na 4 ręce jest dużo bardziej skuteczny, niż jego klasyczna forma. Przede wszystkim dlatego, że wykonują go dwie osoby, dzięki czemu oddziałują na większy obszar ciała jednocześnie jednym momencie.

W efekcie doprowadza to do jednorazowego odblokowania większej ilości kanałów energetycznych. Stąd też po wykonaniu masażu tajskiego w tej wersji odczuwa się wyraźniejszy przypływ sił witalnych. Metoda ta jeszcze skuteczniej usprawnia działanie całego organizmu. Z większą mocą:

  • wspomaga usuwanie toksyn,
  • usprawnia krążenie krwi,
  • wspiera rozbijanie złogów stresowych.

Oddziałuje także wyszczuplająco na ciało, co może być ważną informacją szczególnie dla tych osób, które planują w najbliższym czasie rozpoczęcie sezonu bikini. W tracie zabiegu dochodzi też do usuwania wielu dolegliwości bólowych z jeszcze większą intensywnością.

Technika ta polecana jest głównie osobom mocno zestresowanym, ale również takim, które utraciły chęć do działania. To doskonały sposób na naprawdę szybkie naładowanie baterii pozytywną energią. Może on również z powodzeniem zrekompensować nam niedobory czasu wolnego od pracy czy wręcz braku urlopu.

Jakie korzyści daje taki masaż?

Nie bez znaczenia jest fakt, że tajski masaż na 4 ręce jest w stanie zastąpić kilka długich sesji klasycznych. Mogą więc pozwolić sobie na niego osoby, które żyją w ciągłym pośpiechu. Jego efekty utrzymują się też o wiele dłużej, niż w przypadku serii klasycznej. Przynosi też szybsze, lepiej widoczne i łatwiej odczuwalne rezultaty.

Dzięki niemu doznanie przyjemności i uwolnienie myśli od trudnych spraw stają się jeszcze bardziej zintensyfikowane. Po zabiegu, który wykonują nasze doświadczone masażystki z Tajlandii, można poczuć się gotowym do stawienia czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom.

Źródło: www.TajskieSpa.pl

Similar Posts