Tabletki odchudzające – fakty i mity

Artykul dodany: Grudzień 4, 2015

Decydując się na kurację odchudzającą za pomocą tabletek odchudzających większość osób liczy na szybkie efekty, które będą widoczne w ciągu kilku, czy kilkunastu dni. Niektóre suplementy zażywane przez odchudzających się, rzeczywiście dają w krótkim czasie efekty, ale czy rzeczywiście chudniemy? Skuteczność środków, jakimi są tabletki na odchudzanie to fakt czy mit?

Szybkie zmniejszenie wagi

Wchodzimy na wagę i po paru dniach kuracji środkami odchudzającymi widzimy, że nasza waga się zmniejszyła. Każdego taki widok cieszy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że głównym powodem utraty wagi podczas zażywania tabletek na odchudzanie jest zmniejszenie ilości wody w organizmie. Nie Spalamy tłuszczu, a jedynie wyparowujemy wodę, która nagromadziła się w naszym ciele. Mitem jest, więc szybkie spalanie tłuszczu prowadzące do utraty wagi.

Podwyższone ryzyko chorób serca

Spożywając tabletki odchudzające odchudzające odczuwamy ogromny przypływ energii. Dzięki czemu mamy siłę i chęci do wprowadzenia w nasze życie aktywności fizycznej. Takie działanie tego typu środków pozwala na zwiększenie ich skuteczności, ponieważ sami dodatkowo ćwiczymy. Warto wiedzieć, że energii dodaje nam zazwyczaj duża ilość kofeiny zawartej w tabletkach. Jeżeli spożywamy nawet najlepsze tabletki na odchudzanie to musimy liczyć się ze skutkami ubocznymi. Faktem jest to, że jesteśmy bardziej narażeni na choroby serca, zatory, czy nadciśnienie. Z tego też względu osoby, które mają problem z układem krążenia, powinny przed zażyciem takich suplementów zdecydować się na konsultację lekarską. Stan zdrowia może nie pozwolić na odchudzanie za pomocą tabletek odchudzających.

Tabletki zaraz po ciąży zakazane
Mamy, często zaraz po urodzeniu dziecka, pragną powrócić do dawnej sylwetki z przed ciąży. Już w ciągu kilku tygodni po porodzie decydują się na pójście na łatwiznę i rozpoczynają kurację odchudzającą przy pomocy środków farmakologicznych. Stanowczo powinno się odradzić takie postępowanie. Faktem jest to, że kobieta karmiąc dziecko piersią przekazuje mu wiele składników ze swojego codziennego pożywienia. Jeżeli spożywa tabletki odchudzające to wielce prawdopodobne, że ich składniki również znajdą się w pokarmie, co nie jest wskazane. Jeżeli mamie bardzo zależy na powrocie do sylwetki z przed ciąży, to powinna z kuracją odchudzającą poczekać do zakończenia karmienia swojego dziecka.

Chudnij-szybko.pl – sprawdź najlepsze tabletki odchudzające dostępne na polskim rynku.

 

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie