Alergolog Londyn – leczenie chorób wywołanych przez alergeny

Artykul dodany: Grudzień 20, 2018

Choroby skóry należą do grupy schorzeń szczególnie dokuczliwych. W wielu przypadkach skóra boli, piecze, swędzi, co powoduje znaczny dyskomfort i utrudnia normalne funkcjonowanie. Sytuacji nie ułatwia fakt, że miejsca chorobowo zmienione nie wyglądają estetycznie, co u pacjentów powoduje utratę pewności siebie, a niekiedy wywołuje stany depresyjne. Choroby skóry należy leczyć pod kontrolą specjalisty, czyli dermatologa. Niekiedy jednak nieestetyczne place, grudki i krosty są przedmiotem zainteresowania alergologa. Zmiany skórne mogą być bowiem wynikiem reakcji organizmu na działania alergenów.

Alergolog Londyn przeprowadzi wywiad z pacjentem i zleci odpowiednie badania, co pomoże mu ustalić przyczyny występowania alergii. Tylko wtedy możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego schematu leczenia.

Reakcja alergiczna – nie tylko problemy skórne

Alergolog Londyn z polskiej kliniki Fast Medica bardzo często przyjmuje pacjentów z problemami skórnymi. Dzięki zmianom w diecie czy pielęgnacji, a także odpowiednim kosmetykom i lekom udaje się nad nimi zapanować.

Oczywiście reakcja alergiczna nie zawsze wiąże się z występowaniem zmian skórnych. W przypadku alergii pokarmowych pojawiają się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, mogą występować bóle brzucha i biegunki albo nudności. Pacjenci uczuleni na pyłki czy roztocza skarżą się z kolei na katar i kaszel alergiczny, ból i łzawienie oczu. Występowanie wymienionych objawów powinno być powodem do niepokoju. Należy ustalić, co powoduje występowanie alergii.

Co prawda wodnisty katar czy sporadyczne nudności nie są objawami znacznie utrudniającymi funkcjonowanie, ale pamiętajmy, że w niektórych przypadkach reakcja alergiczna może być na tyle silna, że poważnie zagraża zdrowiu, a nawet życiu pacjenta.

Alergolog Londyn – co obejmuje diagnostyka?

Dla alergologa istotne jest to, co usłyszy od pacjenta w trakcie przeprowadzania wywiadu. Oczywiście diagnostyka opiera się także na testach alergicznych.

Wspomniana już polska klinika w Londynie wykonuje testy skórne punktowe z alergenami powietrznopochodnymi, takimi jak: pyłki drzew, traw, zbóż, chwastów, roztocze kurzu domowego, pleśń, sierść psa, kota czy innych zwierząt. Klinika oferuje także testy skórne z alergenami pokarmowymi, do których należą: mleko krowie, białko jaja kurzego, żółtko jaja kurzego, mąka pszenna, mąka żytnia, dorsz, mięso kurze oraz wieprzowina.

W ramach diagnostyki mogą odbywać się także testy skórne płatkowe. Stosuje się je zwłaszcza w diagnostyce kontaktowego zapalenia skóry. Europejski zestaw standardowy obejmuje trzydzieści różnych substancji, w tym składowe gumy, barwniki, metale i parabeny.

Niekiedy konieczne jest także wykonanie badań spirometrycznych i immunologicznych. Wszystko po to, by znaleźć czynnik/czynniki wywołujące alergię i móc podjąć odpowiednie leczenie. Pamiętajmy, że nie wszystkie alergeny da się wyeliminować z życia pacjenta. Nie możemy zapobiec pyleniu drzew i traw, ale alergolog Londyn pomoże złagodzić objawy alergii.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie