Co pomaga w odchudzaniu

Artykul dodany: 25 października, 2014

O tym co pomaga w odchudzaniu w sumie powiedziano niemalże wszystko. Jednakże cóż z tego, skoro najzwyczajniej w świecie z roku na rok rośnie waga przeciętnego Polaka? Czyli chociaż niby wiemy coraz więcej wiemy na temat tego w jaki sposób trzymać wagę, to tak czy siak nie zawsze korzystamy z tej wiedzy. Taka jest ludzka natura: w dzisiejszych czasach jest coraz więcej pokus, żyjemy coraz szybciej, a więc niejako z automatu to powoduje, że mamy bardzo poważne z utrzymaniem optymalnej wagi. Na całe szczęście nadwaga / otyłość, nie są problemem absolutnie każdego człowieka. W przypadku Polski to nawet nie jest aż tak źle, w USA, Meksyku bądź Samoa jest sporo gorzej. Załóżmy może, iż jesteś kobietą, która nie ma bardzo poważnej nadwagi, ale jest już ona dostrzegalna. Powiedzmy chciałabyś stracić około 10 kilogramów. Co przede wszystkim powinnaś zrobić, aby nareszcie ucieszyć się po wejściu na wagę? Na pewno musisz znacząco zmienić swoje dotychczasowe nawyki, a to niestety nie jest takie proste.

Co pomaga w odchudzaniu

Co pomaga w odchudzaniuPowinnaś natychmiast ograniczyć spożywanie pieczywa białego i słodyczy. To zrozumiałe, że typowy polski chleb, chałwa czy czekolada są fenomenalne, po prostu chce się nimi zajadać, ale dbaj o kalorie! Biały chleb można zastąpić pełnoziarnistym, a chałwę i czekoladę owocami i warzywami. Szukajmy zamienników, ponieważ w wielu przypadkach są one nawet smaczniejsze. Takie powiedzmy zielone jabłko jest naprawdę pyszne, a jakie zdrowie dla naszego organizmu. Może i czekolada jest przepyszna, ale mimo wszystko bardzo często mamy poważne problemy z tym, aby zjeść tylko kawałek. Zresztą jeżeli już jeść czekoladę, to gorzką, idzie przyzwyczaić się do tego smaku, a jest o wiele mniej kaloryczna. Generalnie każdy produkt spożywczy można czymś zastąpić, nawet cukier i sól. No właśnie: jak zastąpić sól, która ostatnimi czasy, całkiem słusznie, ma złą prasę?

Polskie potrawy są generalnie słone, może nie tak jak węgierskie, ale jednak słodkie zupy nie są w naszej kulturze głęboko zakorzenione. Jednakże możemy w taki sposób przyrządzić zupę albo kurczaka, że będą całkiem słone, ale bez użycia soli. To wymaga nieco determinacji, ale mimo wszystko jest do zrealizowania. Są również takie potrawy, które z automatu są słonawe, np. kapuśniak. W odchudzaniu wielce pomoże nam również zmiana harmonogramu odżywiania się. W dzisiejszych czasach jemy szybko i nieregularnie, a to niedobrze. Niektóre kobiety mogą sobie pomyśleć, że jeżeli nie zjedzą od czasu do czasu śniadania to nawet będzie dobrze dla ich talii. Nic bardziej mylnego: warto spożywać codziennie aż pięć posiłków. Dwa śniadania, obiad, jakiś podwieczorek i kolację. Wieczorna wieczerza niech oczywiście nie będzie zbyt późna, tzn. przydałoby się na kilka godzin przed zaśnięciem nic nie jeść. To korzystnie wpłynie na wagę, ale nie tylko, bo także będziemy lepiej się czuły i sypiały. W odchudzaniu pomaga dobra dieta, niby nic odkrywczego, a jednak!

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie