Zdrowie

Stomatolog – dlaczego warto regularnie go odwiedzać?

„Dentysta” to słowo, które u wielu ludzi budzi bardzo nieprzyjemne skojarzenia – na myśl przywodzi strach, ból itp. Zupełnie niepotrzebnie – przy obecnych, wysoko rozwiniętych usługach stomatologicznych, leczenie jest zwykle bezbolesne.

Warto jednak pamiętać, by regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny. To zdecydowanie zmniejszy prawdopodobieństwo poważniejszych zaniedbań w Twoim uśmiechu. Dobrze jest też znaleźć taki gabinet, z którym zwiążesz się na stałe i który profesjonalnie zadba o Twoje uzębienie.

Korzyści regularnych wizyt u stomatologa

Wizyty kontrolne u stomatologa należy odbywać około dwóch razy w roku lub z częstotliwością zalecaną przez Twojego specjalistę. Dowiesz się wtedy, jaki jest stan zębów i dziąseł, a jeżeli coś będzie nie tak, dentysta zaleci odpowiednie działania. Co zatem dokładnie zyskujesz, udając się na przegląd dwa razy w roku?

 1. Zdrowie
  Przede wszystkim zdrowie! Niektóre schorzenia w początkowej fazie będą dla Ciebie niewidoczne gołym okiem. Dentysta natomiast z pewnością je dostrzeże, a dzięki nieinwazyjnym działaniom, możliwe będzie zatrzymanie postępujących zmian.
 2. Oszczędność pieniędzy 
  Tak, dzięki regularnym wizytom kontrolnym, trwającym kilkanaście minut, możesz oszczędzić wiele pieniędzy, ponieważ są one znacznie tańsze niż leczenie zębów, Jeżeli natomiast zaniedbasz swoją jamę ustną, prawdopodobnie koszty, jakie będziesz musiał w związku z tym pokryć, nieprzyjemnie Cię zaskoczą.
 3. Piękny uśmiech
  Wizyty u dentysty przyczynią się do pięknego wyglądu Twojego uśmiechu. Stomatologia oferuje liczne zabiegi związane z uzupełnianiem brakujących zębów, wybielaniem zębów, korygowaniem wady zgryzu. Warto takie możliwości konsultować ze specjalistą podczas spotkań.
 4. I wiele, wiele innych
  Korzyści można wymieniać jeszcze długo. Chociażby fakt uniknięcia nieświeżego oddechu wywołanego chorobami. Ponadto, zęby są bardzo przydatne – warto więc, by służyły Ci długie lata. Dobry dentysta udzieli konkretnych wskazówek, jak na co dzień dbać o zęby i dziąsła.

Jak widzisz, leczenia zębów nie warto odkładać na później. Dbając o zęby, tak naprawdę dbasz o cały organizm, gdyż wiele schorzeń swój początek może mieć właśnie w jamie ustnej. Nie ma co czekać na pojawienie się symptomów chorób, warto działać dużo wcześniej.

Similar Posts