Firma Pozostałe

Opakowania, pudełka, czyli logistyka dla ecommerce

Dużo mówi się o dekoracyjność opakowań dla konsumentów. Jednak nie wiele się mówi o ich funkcjonalności oraz dostosowania pod kątem transportu. Dlatego w tym artykule poruszymy kwestie magazynowania oraz składowania produktów za pomocą opakowań. Zapraszamy do zapoznania się z prostymi funkcjami opakowań, o których musimy pamiętać.

Standardowe paletowanie 

Większość towarów do magazynu oraz z magazynu jest składowana na paletach. To typ składowania o dość znormalizowanych wielkościach. Każda paleta ma takie same wymiary, co znacznie ułatwia załadunek w magazynach oraz dalszy transport. Aby móc stworzyć palety potrzebujemy, aby pudełko miało ten sam wymiar. Dzięki czemu możemy bez trudu ładować je na specjalne podkłady paletowe, zabezpieczać stretchem oraz przewozić w dowolne miejsce. Zwykle do tego celu stosuje się odpowiednie kartony. Możemy w opakowanie ładować pojedyncze przedmioty, jak i produkty o tym samym przeznaczeniu np. tubki z kremem. Związku z czym mamy pudełko do przewożenia większej ilość sztuk, co znacznie przyśpiesza proces transportowy. 

Pakowanie prezentowe 

Jeśli nasz sklep e-commerce zajmuje się branżą prezentową warto, aby pudełka miały standardowe wymiary. Jednak jest to dość trudne do wykonania, ale nie możliwe. W tym przypadku warto stworzyć pudełko pod określoną grupę produktów. Jeśli zajmujemy się sprzedażą spersonalizowanych bombonierek możemy stworzyć pudełka z okienkiem o kwadratowej wielkości. Jeśli nasze słodycze mają przedstawiać figurki lub postacie możemy pod te wielkości dopasować pudełko. Jeśli chodzi o grafikę dużo łatwiej jest wykonać personalizację, jeśli mamy do dyspozycji kolorowe metki. Takie rozwiązanie jest dobre, gdy nasz prezent musi być dostosowany do okoliczności. Wówczas wydruk kolorowych plakietek np. na torebki prezentowe pozwoli na szybkie dodanie elementu unikatowego. 

Kartony jako dobra forma wysyłki 

Sprzedaż wysyłkową dla klientów indywidualnych jest dużo prostsza. Jeśli wprowadzimy standaryzacje kartonów. To dobre rozwiązanie na szybki transport bez konieczności poszukiwań pojedynczych sztuk towarów. Kiedy wykorzystamy pudełko o tych samym rozmiarach, co poszczególne typu produktów nie musimy się zastanawiać czy nasze towary wejdą oraz czy bezpiecznie zostaną dostarczone do klienta. Oczywiście opakowania o tym samym standardzie zawsze można spersonalizować. Takie działanie podnosi estetykę zwykłego kartonu. Nadaje mu element wyróżniający, a po rozpakowaniu kartonu, klient może zapamiętać naszą markę i zakupić inne produkty. 

Artykuł powstał przy współpracy z packhelp.com

Similar Posts