Firma Pozostałe

Ekologiczne pudełka – trend w branży ecommerce

Moda na eko nadal trwa. Wpływ na ekologiczny styl życia zapoczątkowali youtuberzy oraz instagramerzy. Tak rozrósł się na całą Polskę, a nawet świat. Aby móc dopasować się do grup docelowych, które propagują ekologiczny styl życia liczne branże musiały się dopasować. Ten trend musiał się pojawić w branży wysyłkowej. W jaki sposób sklepy e-commerce dopasowały się do obecnego trendu? Tego dowiesz się, czytając nas artykuł.

Kartony – aspekty ekologiczne 

To najpopularniejszy sposób na ekologiczność opakowań. Od zawsze kartonowe pudełko było wyznacznikiem ekologii. Jednak nie był on tak dostrzegany, jak w obecnym świecie. Związku z dużą świadomością na szkodliwość plastiku ludzie zaczęli rezygnować z plastikowych zabezpieczeń w postaci opakowań żywnościowych. Z tego względu opakowania papierowe zyskały na znaczeniu. Mają swoje zalety, a wad jest w stosunkowo niewiele. Duży nacisk na ekologię spowodował, że karton stał się opakowaniem na każdy typ produktu. Produkcja kartonów o dużej nośności nie jest już żadnym problemem. Kartonowe opakowanie możemy nabić w różnych gramaturach oraz rozmiarach, co skutecznie ułatwia dostosowanie towaru do wielkości kartonu bez konieczności stosowania plastikowego wypełnienia np. w postaci folii bąbelkowej.

Opakowania papierowe – jako alternatywa dla foliówek

Z pewnością spotkaliście się z cienkimi reklamówkami. Korzystamy z nich na co dzień. Najczęściej pakujemy w nie produkty spożywcze typu pieczywo, owoce czy warzywa. Czasem są też stosowane na orzechy oraz ubrania ze sklepów. Jednak głównie w nich przynosimy całą spożywkę do domu. Foliowe opakowania stosuje w się podczas wysyłki produktów za pośrednictwem stron internetowych. Czy jest to rzeczywiście konieczne? Uważam, że nie folie spożywcze mają jedną ważną zaletę umożliwiają transport produktów do domu. Jednak w przypadku wysyłki kurierskiej ta funkcja nie występuje. Kurier przynosi naszą paczkę do domu. Nie potrzeba w wysyłce foliówek z tego względu, że jedynie, co konsument robi to rozpakowuje dany towar.

Dlatego warto, aby opakowania plastikowe zastąpić zwykłym papierem. Jest on tańszy od folii, nie wymaga zużycia dużej ilości wody oraz łatwo go przerobić np. na papier toaletowy. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie papieru ekologicznego. Takie rozwiązanie pozwoli na lepsze dopasowanie się do oczekiwań naszych klientów. Papier, pochodzący z recyklingu jest dobry do pakowania drobnych produktów spożywczych oraz wszelkich elementów montażowych. Może być opakowaniem zbiorczym lub pojedynczym.

 Artykuł powstał przy współpracy z packhelp.it

Similar Posts