Odżywki po treningowe

Artykul dodany: Czerwiec 21, 2017

Wielu kulturystów i sportowców zastanawia się co powinni zażywać po skończonym treningu. Na szczęście na rynku istnieje wiele preparatów i odżywek, które pozwolą na skomponowanie odpowiedniego posiłku po treningu oraz wspomogą regenerację mięśni po wysiłku.

Trening, zwłaszcza ten wyczerpujący sprawia, że nasze ciało potrzebuje regeneracji. Zwłaszcza mięśnie powinny po treningu być dobrze odżywione, by móc się regenerować. Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w odżywki po treningowe, które w kompleksowy sposób pomogą naszym mięśniom zregenerować się po wysiłku fizycznym.

Po treningu nasze mięśnie potrzebują energii do wzrostu i jednocześnie regeneracji, dlatego polecane są mieszanki z argininą i cytruliną. Arginina zwiększa ilość hormonu wzrostu, a cytrulina nasila przepływ krwi, również do mięśni. Sprawia to, że składniki odżywcze szybciej dostają się do mięśni, więc mięśnie szybciej się regenerują i rosną. Ważne jest również dostarczenie organizmowi węglowodanów, które wyrównają poziom glukozy we krwi oraz zwiększą ilość glikogenu w mięśniach. Węglowodany mają również na celu ułatwianie wchłaniania i wspomaganie transportu związków anabolicznych.

Po treningu warto zażywać także glutaminę i kreatynę, ponieważ zapewniają one dobre warunki anaboliczne i działają antykatabolicznie. Wspomagają regenerację włókien mięśniowych, wspomagają detoksykację, optymalizują pracę układu odpornościowego i nerwowego. Zwiększają także stężenie hormonów anabolicznych, co wspomaga regenerację. Ważne będzie również zaopatrzenie się w suplement zawierający witaminy i minerały, które wraz z potem wydostają się z naszego organizmu. Odpowiednia ilość potasu sprawi, że mięśnie szybciej się zregenerują, a my unikniemy bolesnych skurczów.

Odżywki po treningowe powinny być odżywcze i sycące.

Również posiłek po treningu powinien wspomagać nasze mięśnie w dalszej budowie i odpowiednio je odżywić. Do godziny po treningu możemy zjeść większą ilość węglowodanów ze względu na działanie tzw. okna anabolicznego. Polecane są posiłki bogate w zdrowe białko – dobrej jakości mięso, ryby oraz nabiał. Dobrym posiłkiem potreningowym będzie np. koktajl z bananów i mleka lub gotowana na parze ryba z kaszą oraz warzywami surowymi. Po treningu można również ulubiony koktajl białkowy.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie