Pozostałe

Jak dodać charakteru klasycznej stylizacji, czyli magia dodatków

Klasyczne stylizacje to uniwersalna, ponadczasowa i zawsze trafiona interpretacja mody. Bez względu na okoliczności – klasyczne zestawienia zawsze się obronią. Niektórym klasyka kojarzy się jednak z… nudą.

Zupełnie niepotrzebnie – jeden trafnie dopasowany dodatek nada klasycznej odsłonie stroju oryginalnego charakteru i doskonale ożywi wizerunek. Oto najciekawsze patenty na urozmaicenie klasycznych stylizacji.

Postaw na kolorowy akcent

Biała, klasyczna koszula czy starannie skrojona mała czarna to sprawdzona baza wielu stylizacji. A zarazem takie monochromatyczne zestawienie stanowi doskonałe tło dla niewielkiego akcentu w nieco żywszych barwach. Fantazyjna apaszka, gustowny, skórzany pasek czy dobrej jakości buty z oryginalnym kolorze umożliwiają ocieplenie profesjonalnego wizerunku i dodanie strojowi nieco fantazji. Podobną rolę odegrać może torebka w nietypowym kolorze.

Glamour Girl Young Fashion Blouse Woman Chic

Biżuteria – nieodzowny element stylizacji

Niewątpliwie dodatkiem mogącym dodać charakteru całej stylizacji jest biżuteria. Gdy stawiasz na stonowany, profesjonalny look narzucany chociażby dress codem obowiązującym w Twoim miejscu pracy – zainwestuj w perły, złoto czy kamienie szlachetne. Połączenie białej koszuli, eleganckich spodni od garnituru i sznura prawdziwych pereł to kobiecość w najlepszym wydaniu.

Jeśli w miejscu pracy pozwolić możesz sobie na nieco mniej formalny wygląd albo chcesz nadać klasycznej stylizacji bardziej luźnego tonu – pomyśl o biżuterii hand made. Biżuteria ręcznie robiona to prawdziwa gratka dla modowych indywidualistek. Z dużym prawdopodobieństwem możesz założyć, że nikt inny nie będzie miał podobnego zestawu ozdób – bardzo często ręcznie robione cacka dostępne są w mocno limitowanych egzemplarzach.

Wystarczą fantazyjne, kolorowe korale bądź zjawiskowe kolczyki, aby typowo biurowa stylizacja nabrała mniej formalnego charakteru. To niezły patent na spotkanie ze znajomymi w pubie zaraz po pracy. Biżuteria ręcznie robiona sprawi, że w każdej sytuacji poczujesz się na miejscu, gdyż Twój wizerunek będzie kolorowy i unikatowy.

Similar Posts