Pozostałe

Narciarski niezbędnik

Zima to ulubiona pora roku wielu osób. Dzieje się to nie dlatego, że ludzie ci nie lubią ciepłego klimatu, ale przede wszystkim cały rok tęsknili za możliwością wybrania się na ulubiony stok narciarski. Wszyscy fani zimowego szaleństwa muszą pamiętać o odpowiedniej ochronie od zimna i śniegu, żeby jedna wizyta w górach nie skończyła się chorobą. Właśnie z tego powodu warto już trochę wcześniej rozejrzeć się za ciepłymi ubraniami. Kombinezon, odzież termiczna oraz rękawiczki to rzeczy bardzo oczywiste, jednak nie można również zapomnieć o czapce!

Czapki narciarskie

Chronią nasze głowy od zimna i śniegu. Sprawiają, że kask narciarski nigdzie nie uwiera. Jednak to nie jedyne funkcje czapki. Powinna się nam przede wszystkim podobać i być wygodna, a czasem ciężko zdecydować, ponieważ w sklepach sportowych przeważnie jest bardzo duży wybór. Dlatego jeszcze przed zakupami warto się zastanowić czego oczekujemy. Chcemy czapkę z pomponem, bez żadnego dodatku, krótką czy długą? Ważny będzie tutaj fakt, czy jeździmy w kasku czy jesteśmy bardziej zaawansowani i go nie lubimy. Na wybór wzoru i koloru przyjdzie pora później, gdy już zorientujemy się w ofertach różnych sklepów.

Opaski

Alternatywą dla tradycyjnych czapek są różnego rodzaju opaski. Są równie popularnie ze względu na to, że chronią przed zimnem odpowiednie części głowy, jednak mogą okazać się dużo wygodniejsze, na przykład pod kaskiem. Również w cieplejszą pogodę pozwolą na ochronę naszych uszu przed wiatrem podczas szaleństwa na stoku.

Kominy i kominiarki

Kominiarka pozwoli na okrycie całej lub większej części twarzy. Przyda się szczególnie przy bardzo ujemnych temperaturach, gdy nawet wydychane z ust powietrze potrafi zamarznąć. Kominy często są stworzone tak, aby były bardzo wielofunkcyjne. Dzięki temu można je nosić zarówno zamiast szalika, jak uboższą wersję kominiarki albo opaskę na głowę. To fajne i tanie rozwiązanie, w które warto się zaopatrzyć, niezależnie od tego czy zakupiliśmy już odpowiednią czapkę czy nie.

Similar Posts