Fitness Siłownia Sport

Jaki sprzęt potrzebny jest do crossfitu?

Crossfit jest w Polsce coraz bardziej popularny. Już około 2500 ośrodków w naszym kraju jest uprawniona do przeprowadzania zajęć crossfitowych. Bez wątpienia tego rodzaju ćwiczenia fizyczne wyglądają imponująco. To samo można powiedzieć również o sylwetkach osób, które ćwiczą crossfit – co jest dodatkową zachętą do rozpoczęcia przygody z tą aktywnością fizyczną. Co jest potrzebne do uprawiania crossfitu? Sprawdźmy.

Motywacja, silna wola i odpowiednie akcesoria

Nie jest żadną tajemnicą, że crossfit to rodzaj aktywności fizycznej dla tych osób, które lubią się zmęczyć. Obowiązkiem „wyposażeniem” każdego crossfitowca jest zatem umiejętność zmotywowania się i silna wolna. Jednak nawet z tymi dwoma uprawianie crossfitu nie będzie możliwe, jeśli nie będziemy posiadać odpowiednich akcesoriów. Co jest nam potrzebne?

W siłowni lub w garażu

Najlepszym miejscem do uprawiania crossfitu jest oczywiście siłownia, gdzie znajdziemy profesjonalny i dedykowany właśnie temu rodzajowi ćwiczeń sprzęt. W sprzęt do crossfitu możemy również wyposażyć swój własny garaż. Będzie on idealnym miejscem do wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych. Co zatem będzie nam potrzebne? Producent sprzętu crossfit wskazuje, że must have każdego crossfitowca jest:

* Sztanga

Umożliwia wykonywanie przysiadów z obciążeniem, martwych ciągów, czy też wyciskania żołnierskiego.

* Talerz

A najlepiej kilka, które mają różną wagę. Dzięki temu bez przeszkód będziemy mogli zmieniać obciążenie w zależności od ćwiczenia i naszego progressu.

* Hantel

Tutaj również przyda nam się kilka hantelek, które będą dawać nam różne obciążenie. Dobrym pomysłem jest zakup hantelek z obciążeniami, dzięki czemu możemy wymieniać mini talerze.

* Drążek

Świetny do podciągania i wykonywania różnego rodzaju jego odmian typowych dla crossfitów – np. podciągnięć dynamicznych z wyrzutem nóg lub ciała do góry.

* Piłka lekarska

Umożliwiająca dynamiczne ćwiczenie siły – rzucania z całą siłą o podłogę lub ścianę.

* A także szereg innych akcesoriów, jak: skakanka, kółka gimnastyczne, liny do podciągania, wioślarz, skrzynie itp.

Similar Posts