Nadmierne łysienie – powszechny problem dużej grupy ludzi

Artykul dodany: Grudzień 21, 2018

Problem łysienia dotyczy przede wszystkim mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia. Dotyka także młodszych mężczyzn oraz kobiet. Jest to powszechny problem wśród dużej grupy ludzi. Z tego rodzaju problemem można walczyć w skuteczny i bezpieczny sposób. Jest to możliwe dzięki zabiegowi takiemu jak mikropigmentacja skóry głowy.

Utrata owłosienia może być spowodowana różnymi czynnikami. Do najczęściej występujących zaliczają się:

  • wiek,
  • nadmierny stres,
  • niektóre choroby,
  • predyspozycje genetyczne,
  • nieodpowiednia dieta,
  • zbyt niski poziom składników odżywczych.

Mikropigmentacja skóry głowy – bezpieczny, skuteczny zabieg na nadmierne łysienie

Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym. Jest to zabieg wykonywany z gabinetach medycyny estetyczne. Wykonywany jest przez doświadczone, profesjonalne osoby, które na co dzień przeprowadzają szereg tego rodzaju zabiegów. Jest to tak zwana metoda tuszowania braku owłosienia na skórze głowy.  Jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu pigmentu płytko podskórnie na skórze głowy, tworząc przy tym imitację krótko obciętych włosów. Tego rodzaju zabieg należy powtórzyć. Jeden zabieg nie wystarczy dla pełnego efektu. Aby otrzymać pełen, końcowy efekt potrzeba minimum trzech takich zabiegów. Pigment dobierany jest indywidualnie do osoby, na której przeprowadzany jest zabieg. Dobierany jest pod kątem koloru włosów pacjenta. Z tego rodzaju zabiegu korzystają przede wszystkim panowie. Zdarza się również, że zabiegowi poddają się kobiety, które chcą optycznie zagęścić swoje długie włosy.

Warto wspomnieć, że tego rodzaju zabieg nie jest żadną z technik leczenia nadmiernego owłosienia. Jest to tylko i wyłącznie zabieg, który ma na celu zatuszowanie brak o=włosienia na skórze głowy. Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem, dzięki któremu pacjent może uzyskać efekt krótko obciętej fryzury. Jest to zabieg, który polega na wprowadzaniu pigmentu nieorganicznego w naskórek. Zabieg sprawia wrażenie, że człowiek ma na głowie krótko przystrzyżoną fryzurę. Pigmenty nieorganiczne są neutralne, nie mają żadnego wpływu na ludzki organizm. Są bezpieczne, nie szkodzą pacjentowi. Nie powodują podrażnień skórnych, reakcji alergicznych. 

Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem, który daje zdumiewające, zaskakujące efekty. Jest to zabieg, który pozwala uwolnić się od nieestetycznego, krępującego, niekomfortowego nadmiernego łysienia. Należy pamiętać, że tego rodzaju zabieg należy powtórzyć. Pigment z czasem jaśnieje i zanika.  

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie