Dieta Zdrowie

Poznaj sekret wody termalnej. O zastosowaniu wody termalnej w kosmetykach

Cudowne właściwości wód termalnych są doceniane od wielu stuleci. Wody termalne to nie tylko pożądane atrakcje w licznych uzdrowiskach, od wielu lat to także produkt wykorzystywany w kosmetyce. Nic w tym dziwnego! Krystalicznie czysta woda termalna posiada wiele dobroczynnych składników, które wspaniale wpływają na kondycję i wygląd skóry – o czym przekonały się już miliony osób!

Właściwie, co to jest woda termalna?

Woda termalna to występująca głęboko pod powierzchnią ziemi woda naturalna, której temperatura u ujścia jest nie mniejsza niż 20 stopni Celsjusza. Bardzo często zdarza się, że wypływy wód termalnych występują w pobliżu ognisk wulkanicznych, które z naturalnych względów posiadają podwyższoną temperaturę. Dobroczynny wpływ na skórę wody termalnej znany jest ludzkości od bardzo dawna. Dlatego też tak powszechnie jest ona wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. W składzie wody termalnej znajduje się bardzo wiele cennych substancji takich jak cynk, miedź, wapń, siarka, magnez, selen czy krzemionka. W Polsce źródła wody termalnej znajdują się w Cieplicach (44 st. C.) oraz w Ciechocinku (38 st. C). Z kolei jednym z najbardziej popularnych term w Europie, są wody termalne La Roche Posay, które znajdują się w regionie Poitou-Charentes we Francji.

Jak wykorzystuje się wodę termalną w kosmetyce?

Woda termalna jest substancją, która dogłębnie nawilża i doskonale pielęgnuje skórę. Nic więc dziwnego, że w kosmetyce wykorzystywana jest od lat. Stosuje się ją dwutorowo: po pierwsze, jest jednym ze składników kosmetyków, po drugie, samodzielnie stanowi preparat kosmetyczny, najczęściej w postaci mgiełki w sprayu.

Na rynku kosmetycznym istnieje całe mnóstwo produktów czerpiących ze wspaniałych właściwości wód termalnych. Do produkcji tego typu kosmetyków najczęściej wykorzystuje się wody z Francji, Niemiec, Islandii czy Nowej Zelandii. Bardzo popularna jest woda termalna z La Roche Posay http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3%B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Woda-termalna/Woda-termalna-z-La-Roche-Posay-p7018.aspx, która zawiera dużą ilość selenu, hamującego uwalnianie się wolnych rodników, w więc dbającego o młody wygląd skóry. Możemy znaleźć ją na półkach drogerii, jako kojący preparat w sprayu, a także w kosmetykach francuskiej marki La Roche Posay.

Jakie są właściwości wód termalnych?

Właściwości wód termalnych mogą różnić się od siebie w zależności od składu mineralnego poszczególnych ujść. Jednak na ogół, dermatolodzy i kosmetolodzy zgodnie podają, że woda termalna:

  • odświeża skórę,
  • koi podrażnienia,
  • leczy zaczerwienienia,
  • neutralizuje świąd i pieczenie,
  • przyspiesza gojenie się ran,
  • wspomaga walkę z trądzikiem,
  • sprzyja leczeniu takich chorób skóry jak łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry,
  • likwiduje skutki działania twardej wody.

Jak i kiedy powinno się stosować wodę termalną?

Wodę termalną dermatolodzy szczególnie polecają osobom ze skórą wrażliwą, atopową czy nadmiernie podrażnioną. Stosowanie wody termalnej chwalą sobie osoby z błyszczącą się skórą. Jest ona też doskonałym rozwiązaniem na odświeżenie i nawilżenie cery po opalaniu. Ponadto jest to idealny kosmetyk kojący cerę po depilacji lub zabiegach chirurgicznych. Woda termalna ma jednak charakter uniwersalny i może być stosowana z pożytkiem dla każdego. Świetnie sprawdza się do przemywania twarzy. Może być używana nawet kilka razy dziennie, bez obaw, że skóra zacznie się przesuszać. Stosowanie wody termalnej w sprayu jest dziecinnie proste. Wystarczy spryskać twarz preparatem i poczekać aż woda wsiąknie w skórę. Można także zaaplikować kosmetyk za pomocą płatka kosmetycznego.

Woda termalna w sprayu, czy pobyt w uzdrowisku?

Woda termalna w sprayu do doskonały kosmetyk do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu – skóry, która nie zmaga się z większymi problemami. Jednak, kiedy chodzi o poważne schorzenia z pewnością dużym plusem w leczeniu będzie wizyta w uzdrowisku. Wody termalne z przemysłu kosmetycznego z pewnością nie zastąpią tych z naturalnego źródła. Tym bardziej, że w tego typu kurortach oprócz wspaniałego działania term, oddajemy się również w ręce specjalistów, którzy w fachowy sposób poprawią zarówno nasz stan zdrowia, jak i samopoczucie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wody termalnej La Roche Posay, koniecznie odwiedź stronę internetową: http://www.laroche-posay.pl/.

Similar Posts