Sport

Motywacja do biegania w chłodniejsze pory roku

Zima nie jest najlepszym okresem do biegania – tak myśli wielu biegaczy. Zimno, które panuje na zewnątrz powoduje, że nie chce się nam wyjść z domu, a już na pewno nie biegać. Wolimy zatem zostać w domu i tutaj nieco poćwiczyć. Ale jeśli trenujemy bieganie na poważnie, a wiosną zaczynają nam się pierwsze poważne starty, to warto poszukać motywacje do biegania nawet w te chłodniejsze pory roku. Kiedy zaczyna się okres roztrenowania możemy zupełnie odpocząć od aktywności fizycznej, ale nie liczmy, że w niedaleki przyszłości będziemy osiągać ciekawe rezultaty. W tym czasie warto sprawdzić czy nasze ciuchy nadają się na kolejny sezon. Z pewnością niektóre z nich się nie nadają. I tu pierwsza pojawia się pierwsza nasza motywacja – zakup nowych ciuchów, obuwia, gadżetów. Już zakup czapki może nas zmotywować do biegania. Dzięki niej nie tylko będziemy czuli ciepło, ale również będziemy mogli ją sprawdzić. To tyczy się wszystkich części naszej garderoby. Jeszcze lepiej wypada to z gadżetami.

Tych na rynku nie brakuje. Z pewnością okres roztrenowania to idealny czas, by je sprawdzić. Dla jeszcze innych motywacją może być utrzymanie dotychczasowej wagi, kondycji. Darując sobie treningi zimą i jesienią może nam być potem ciężko eksponować swoje ciało na plaży latem. Poza tym musimy pamiętać, że to właśnie zimą najbardziej się zahartujemy. Dzięki temu nie będziemy tak szybko łapać różnych infekcji. Po pierwszym takim treningu zobaczymy, że to nic strasznego. Być może najgorzej jest nam zrobić ten pierwszy krok. Dlatego warto wyznaczać sobie cele na przyszłość i myśleć o motywacji. Okres zimowy jest na tyle długi, że możemy spokojnie sprawdzić sprzęt. Dzięki temu będziemy mogli być już spokojni, kiedy przyjdzie czas na starty. Wtedy nie ma mowy o wypróbować jakiś gadżet czy może obuwie.

Wtedy to już wszystko musi być przysłowiowo zapięte na ostatni guzik. Niezależnie od wszystkiego warto znaleźć motywacje i cały czas aktywnie spędzać czas. Odzież dla biegaczy jest dziś również przystosowana na niższe temperatury, dlatego też nie możemy szukać usprawiedliwienia.

Similar Posts