Pozostałe

Mieszkanie deweloperskie bez tajemnic.

Wybór i zakup mieszkania jest niewątpliwie stresującym procesem, jednak przy odpowiedniej wiedzy i przygotowaniu nie musi być skomplikowany i długi. Na rynku znajdziemy mnóstwo ofert mieszkaniowych, warto więc zacząć od podstaw, czyli określenia budżetu, naszych potrzeb i oczekiwań.

Mieszkania deweloperskie- co to oznacza?
Stan deweloperski to standard wykończenia, oznacza zazwyczaj mieszkanie w stanie surowym. Jest to pojęcie bardzo szerokie i nie jest dokładnie określone, zależy od zapisów umowy z konkretnym deweloperem.
W większości przypadków mieszkania deweloperskie są jednak gotowe do rozpoczęcia prac wykończeniowych i znajdziemy w nich: drzwi wejściowe, otynkowane ściany, posadzki z betonowej wylewki czy instalacje: elektryczną , wodno- kanalizacyjną i centralnego ogrzewania z grzejnikami.

Co trzeba wiedzieć decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego?
Mieszkania deweloperskie możemy kupić w fazie projektowania, budowy lub już wybudowane.
Cena zazwyczaj jest dużo niższa od tych wykończonych 'pod klucz’, czyli odpowiednich do natychmiastowego zamieszkania. Ostateczny koszt uzależniony jest od standardu wykończenia, im więcej gotowych rozwiązań znajdziemy na miejscu, tym wyższa będzie cena. Różnica może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Szukając mieszkania z rynku pierwotnego możemy spotkać się z podwyższonym stanem deweloperskim, gdzie zostały wykonane dodatkowe prace lub rozszerzonym pakietem wykończeniowym, który w porozumieniu z deweloperem możemy dostosować do swoich potrzeb. Determinuje to oczywiście cenę ostateczną.
Decydując się na podstawową opcję, czyli stan surowy, musimy liczyć się dodatkowymi pracami, które obejmują przede wszystkim malowanie, wykonanie podłóg, całkowite urządzenie łazienki, wstawienie drzwi wewnętrznych, czy malowanie.
Warto zwrócić szczególną uwagę na umowę, którą podpisujemy z deweloperem, zawiera ona wszystkie ustalenia, szczegóły i dokładny spis materiałów zastosowanych w mieszkaniu, co powinno mieć kluczowy wpływ a na naszą decyzję, którą podejmujemy na lata.

Niewątpliwą zaletą mieszkań deweloperskich jest ich nowoczesność i ukierunkowanie na potrzeby przyszłych mieszkańców. Często spotykane są więc opcje z parkingiem, tarasem, recepcją, czy monitoringiem. Większość nowych osiedli posiada także funkcjonalne osiedla z parkami i placami zabaw, tworząc przestrzeń o uniwersalnym charakterze.

Mieszkanie deweloperskie może być interesującym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią komfort i innowacyjne rozwiązania.
A także dla tych, którzy chcieliby wykończyć mieszkanie w kreatywny sposób, wedle swoich upodobań, dostosowane do własnych potrzeb.

Galadom – mieszkania w Lublinie, prosto od dewelopera!

Similar Posts