Pozostałe

Jak powinna być przeprowadzona naprawa mostu napędowego?

Wały oraz mosty napędowe wykorzystywane są w pojazdach z silnikiem tradycyjnym, więc na tylną oś i z silnikiem na wszystkie koła. Przeważnie będącą wadą w owego typu systemie są luzy, jakie mogą pojawić się zarówno na podporach wału, jak również na krzyżakach.

Ponadto wady mogą być w systemie różnicowym. W większości wypadków można wymienić stare elementy systemu, natomiast sama naprawa nie jest złożona. Wał napędowy jest wykorzystywany w pojazdach z napędem na tylne bądź na wszystkie koła. Ma on za zadanie przekazywać silnik ze skrzyni biegów na tylną oś pojazdu.

Kiedy należy zregenerować most?
Musisz wiedzieć, iż most podlega uszkodzeniu podczas eksploatacji. Jeśli jest zlokalizowany w samochodzie do profesjonalnej jazdy to żywotność pełnego systemu zdecydowanie się zmniejsza. Nieraz most może być zużyty do owego stanu, iż drżenia konkretnych części będą przenosiły się na całe auto. To już ostatni dzwonek w naprawy wału.

Serwisowanie mostu napędowego
Posiadacze samochodów z mostem napędowym winni przede wszystkim pamiętać o stałych wymianach oleju w moście, natomiast również kontrolować jego stan oraz hermetyczność łączeń w elemencie. Gdy nie będziemy tego robić, to może dojść do zniszczeń podkładek w efekcie technicznych usterek oraz wykorzystania gumowych elementów, co wywoła wyciek oleju. Należałoby też poddać element naprawie, kiedy doszło już do awarii, poprzez co zaoszczędzimy wiele pieniędzy oraz nerwów.

Na czym polega naprawa mostu napędowego?
Wały napędowe z powodu własnej ciężkiej pracy niejednokrotnie podlegają usterkom oraz zniszczeniom. Serwisy lub warsztaty samochodowe zwykle oferują ich naprawą (jak w wypadku turbosprężarek, jakie też się regeneruje). Podczas odbudowy wału napędowego wymieniane są przeważnie: przeguby, podpory, łączniki, półosie, krzyżaki, lub obejmy. Zastosowanie kolejnych elementów i odnowa całego systemu pozwala na odpowiedniejszą pracę oraz działanie poprzez chociażby długie lata.

Specjalistyczna regeneracja tylnego mostu
Gdy nie pomaga zmiana oleju ani ceramizer, natomiast tylny most napędowy niezwykle bardzo hałasuje w okresie jazdy, nie pozostaje nic odmiennego, jak danie go w dłonie fachowców. W poszczególnych wypadkach pomóc może regulacja przekładni głównej. W trakcie jej trwania mechanicy odnawiają odpowiednie rozciągnięcie wstępne łożysk. Prócz tego, za pomocą podkładek regulacyjnych oraz korekty ustawienia nakrętek regulacyjnych odnawiają odpowiednią współpracę kół zębatych.

RENZ – oficjalny serwis ZF w Polsce.

Similar Posts