Pozostałe

Jak zaaranżować kuchnię w kształcie litery L?

Kuchnia w kształcie litery L to jedna z najpopularniejszych aranżacji . kuchennych. Jest wygodna, praktyczna i pomieści całkiem sporo mebli i sprzętów.

Doskonale sprawdza się zarówno w małych pomieszczeniach kuchennych w mieszkaniach, jak i w dużych, przestronnych domach. Jak rozplanować kuchnię w kształcie litery L? Jakie meble i sprzęty do niej wybrać? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

1. Idealna jako aneks kuchenny
Kuchnia w kształcie litery L idealnie sprawdza się w kawalerkach lub niewielkich metrażowo mieszkaniach. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i wygodne. Taką kuchnię bardzo łatwo zaprojektować oraz wyposażyć we wszystkie potrzebne meble i sprzęty. Proponuje się wówczas pełną zabudowę (meble od podłogi aż do sufitu) i umiejętne umieszczenie w nich odpowiednich sprzętów.

2. Jakie meble wybrać?
Do kuchni w kształcie litery L najczęściej wybierane są jasne meble z połyskiem. Klienci najchętniejszej stawiają na biel, beż, ecrue oraz wszystkie odcienie szarości. Taka kuchnia wydaje się optycznie większa oraz wizualnie powiększa ona pomieszczenie. Bardzo modne jest obecnie również połączenie drewnianych blatów z meblami z połyskiem, lub połączenie dwóch, a nawet trzech kolorów tzn. inne przody na dole kuchni, a inne na górze.

3. Kuchnia pod konkretny wymiar
By dobrze rozplanować przestrzeń takiej kuchni, warto powierzyć jej wykonanie fachowcom, którzy bystrze stworzą meble tak, by były w nich zabudowane różne sprzęty np. lodówka, mikrofalówka, piekarnik. Szafki wówczas powinny być głębokie i jak największe, by umożliwić jak najwięcej miejsca do przechowywania. Kuchnia, która jest połączona np. z salonem powinna być również wykonana z dobrych jakościowo materiałów. Dzięki temu klient może mieć pewność, że stworzona kuchnia będzie mu służyła przez naprawdę wiele lat.

Zobacz również: Jak urządzić kuchnię bez okien

4. Czego unikać?
W tak niewielkich projektach najlepiej unikać zagracenia różnorodnymi niepotrzebnymi akcesoriami. Kuchnia w kształcie litery L powinna zawierać wyłącznie szafki, półki oraz miejsce na sprzęt kuchenny. Warto dbać o każdy kawałek przestrzeni. Warto pomyśleć również o praktycznych i funkcjonalnych rozwiązaniach, takich jak np. wysuwane blaty, dodatkowe miejsca w szafkach (tzw. podwójne szafki) itp. Zamawiając taką kuchnię pod konkretne zamówienie warto skonsultować się z fachowcami w tej dziedzinie. Dzięki różnorodności materiałów można stworzyć naprawdę indywidualne i klimatyczne pomieszczenie, całkowicie dopasowane do potrzeb mieszkania, które jest naszą własnością.

Similar Posts