Dlaczego warto posiadać EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®?

Artykul dodany: 7 maja, 2019

Odróżnienie się od konkurencji oraz zdobycie uznania wśród klientów to dwie złote zasady biznesu. EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® pozwoli na osiągnięcie obu celów. Czym jest certyfikat i dlaczego warto się o niego ubiegać?

Każdy przedsiębiorca nieustannie opracowuje strategie, które pozwolą odróżnić jego przedsiębiorstwo od konkurencji. Posiadanie uznania w oczach klientów jest kluczowe, ponieważ pozwala na zwiększenie zysków. Zdobycie rozpoznawalności i uznania klientów może odbyć się przez certyfikaty dla firm. Niezależny certyfikat potwierdzający markę i jej jakość pozwoli uzyskać uznanie klientów, a samo przedsiębiorstwo większe przychody. Warunkiem, który firma musi spełnić, aby osiągnąć powyższe cele, jest świadczenie swoich usług na najwyższym poziomie. Niezależne certyfikaty dla firm nie podlegają zakupowi, a są efektem restrykcyjnej weryfikacji. Dlaczego? Certyfikat, który można kupić, nie byłby wiarygodny.

Czym jest EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®?

Certyfikat jest nowatorską koncepcją, która polega na niezależnym oznaczaniu wysokiej jakości towarów i usług przedsiębiorstwa. Jest to prestiżowa nagroda, a nie produkt. EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® nie może zostać nabyty drogą handlową czy otrzymany w zamian za inne korzyści majątkowe. Firma ubiegająca się o certyfikat musi spełnić rygorystyczne normy jakości. Certyfikat wręczany jest na prestiżowej gali po pozytywnym przejściu weryfikacji. Aby otrzymać certyfikat, należy zgłosić wniosek do weryfikacji do Fundacji Qualitas – Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych. Proces weryfikacji firmy składa się z czterech etapów. Najpierw należy wysłać kartę zgłoszeniową z wypełnionym kwestionariuszem. Następnie wniosek jest weryfikowany. W przypadku jego odrzucenia fundacja wskazuje sektory do poprawy, aby w przyszłości firma zgłaszająca wniosek mogła otrzymać Godło.

Jak działa EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®?

Certyfikaty dla firm mają w niezależny sposób zweryfikować jakość. Zadaniem EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® jest potwierdzenie najwyższej jakości świadczonych usług i prowadzonej działalności. Co to oznacza? Na etapie weryfikacji należy wypełnić kwestionariusz samooceny firmy wnioskującej o certyfikat. W nim wnioskodawca musi potwierdzić, że prowadzi sprzedaż towarów najlepszej jakości. Poza tym przedsiębiorca przedstawia jakość świadczonych usług zgodnie ze wskaźnikami, takimi jak: obsługa klienta, transport, wypłacalność, należyte i terminowe regulowanie należności czy rzetelność. Jakość dotyczy również warunków zatrudnienia. Pracodawca musi udowodnić, że pracownicy mają zapewnione warunki pracy o wysokim standardzie.

Dopiero potwierdzenie wysokiej jakości skutkuje otrzymaniem certyfikatu, który poświadcza jakość w każdym segmencie firmy. Certyfikat wręczany jest na prestiżowej gali, a firma nabywa prawa do posługiwania się Godłem. Symbol można zamieszczać na swoich produktach, stronach internetowych, blogach i chwalić się nim w mediach, a nawet na etykietach produktowych. Firma w ten sposób podkreśla swoją jakość wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Co daje EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®?

Certyfikaty takie jak EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® są bardzo ważne. Jak pokazują przeprowadzane badania rynku, aż 26% klientów zwraca uwagę na prestiżowe nagrody i certyfikaty dla firm. Zdecydowanie więcej klientów przywiązuje uwagę do jakości. Z badań jednoznacznie wynika, że 86% ankietowanych zwraca uwagę na jakość oferowanych produktów czy usług. EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® wręczany przez Fundację Qualitas podkreśla jakość przedsiębiorstwa w oczach klientów. Pinie płynące z rynku mówią, że posługiwanie się godłem na produktach może podnieść sprzedaż nawet o 40%. Jest to potężny wzrost przychodów, który natychmiastowo przekłada się na zyski.

Kto może ubiegać się o Godło?

EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® jest prestiżową nagrodą, a posługiwanie się godłem zwiększa przychody firmowe. O prestiżową nagrodę mogą ubiegać się wszystkie przedsiębiorstwa, jednostki badawcze czy naukowe, samorządowe i pozarządowe. Godło EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® przyznawane jest w kilku kategoriach: produkt, usługa, innowacja, ekologia, nauka, samorząd. Jednak zakres kategorii jest poszerzany z roku na rok i warto śledzić stronę Fundacji Qualitas, aby wnioskować także o certyfikaty dla firm w nowych kategoriach.

Posiadanie Godła EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® zjedna firmie klientów przez podkreślenie wysokiej jakości firmy oraz zwiększy jej prestiż. Godło jest również bardzo wygodnym narzędziem marketingowym, do umieszczenia na produktach czy w reklamach.

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie