Uroda Zdrowie

Jak działają paski do wybielania zębów?

Piękny uśmiech to dziś atut nie tylko celebrytów i ludzi sukcesu. O nasze zęby możemy zadbać nie tylko w drogich gabinetach stomatologicznych, ale i w domowym zaciszu. Najchętniej wybierany sposób na białe zęby to paski wybielające, które wcale nie obciążają mocno naszego portfela, są dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych, łatwe w użyciu, skuteczne i bezpieczne, jeśli oczywiście zachowamy precyzję podczas ich stosowania.

Proste i skuteczne działanie

Cała tajemnica działania pasków do wybielania zębów to środek czynny, którym jest nadtlenek wodoru o odpowiednim stężeniu. Jak mówi nam przedstawicielka sklepu Seol-Cosmetics.pl, najmocniejsze dostępne na rynku paski wybielające do zębów zawierają nadtlenek wodoru o stężeniu 14%, gdzie w tzw. wodzie utlenionej mamy 3-procentowe stężenie środka czynnego. Zdecydowanie nie jest zalecane kupowanie pasków wybielających nieznanych producentów, zwłaszcza na sztuki np. na aukcjach internetowych, ponieważ wówczas nie mamy pewności co do ich składu, który powinien być podany na opakowaniu i załączonej ulotce. Na ulotce powinniśmy również znaleźć sposób użycia, który zawsze jest podobny: wyjmujemy pasek z saszetki lub oddzielamy go od warstwy zabezpieczającej jak plaster, a następnie zakładamy stroną z żelem do zębów. Wyrównujemy odpowiednio i delikatnie dociskamy, a pozostałą część paska zaginamy i przykładamy za tylną część zębów. Paski na zębach pozostawiamy według zaleceń producenta – zwykle około 30 minut. Po zastosowaniu pasków nie powinno być żadnych ograniczeń dotyczących jedzenia i picia, czy delikatnego szczotkowania zębów.

O czym pamiętać przy stosowaniu pasków wybielających?

Ze względu na wysokie stężenie nadtlenku wodoru paski wybielające do zębów mogą nieco podrażnić nasze dziąsła, jednak nie będzie to dla nas ból, a jedynie lekki dyskomfort, który szybko minie. Musimy przede wszystkim pamiętać o zaleceniach producenta i nie próbować przyspieszać procesu uzyskiwania pięknego uśmiechu, przekraczając wskazany czas stosowania. Po aplikacji pasków na zęby należy bezwzględnie unikać kontaktu palców z oczami i jak najszybciej umyć dłonie, by pozbyć się z nich aktywnego czynnika. W trakcie wybielania nie pijemy i nie spożywamy posiłków. Paski wybielające przechowujemy poza zasięgiem dzieci.

Powyższe informacje możemy podsumować krótko: wybielanie zębów specjalnymi paskami to skuteczne rozwiązanie na każdą kieszeń i do tego rozwiązanie bezpieczne, pod warunkiem, że paski kupujemy ze sprawdzonych źródeł i stosujemy się do zaleceń producenta. Bez obaw może stosować je każda dorosła osoba, która marzy o bielszym uśmiechu.

Similar Posts