Uroda Zdrowie

Tych kosmetyków możesz użyć po peelingu laserowym albo mikrodermabrazji!

Zabiegi kosmetyczne, choć służą pięknemu wyglądowi cery, bywają dla niej inwazyjne. Z tego powodu, na czas jej regeneracji, warto zmienić zarówno produkty do jej pielęgnacji, jak i kosmetyki kolorowe. Po co sięgać w tym okresie? Zobacz nasze zestawienie.

Prezentujemy listę kosmetyków, których używanie jest dozwolone np. po zabiegach dermatologicznych z użyciem lasera czy mikrodermabrazji. Sprawdź, na co musisz koniecznie zwrócić uwagę.

Kosmetyki z filtrem

Produkty kosmetyczne z filtrem przeciwsłonecznym są nie tyle polecane, co wskazane jako podstawowa ochrona po zabiegach dermatologicznych. Skóra, w większym stopniu niż na co dzień, narażona jest na szkodliwe działanie promieniowania UV. W efekcie, na jej powierzchni mogą powstać plamy, które trudno będzie usunąć. Z tego powodu specjaliści polecają używanie filtrów ochronnych. Dla cer tłustych wystarczą kremy z SPF30. Wyższa ochrona może powodować zapychanie. Posiadaczki pozostałych rodzajów skóry mogą z powodzeniem stosować kremy z SPF 50.

Warto zwrócić uwagę na ich skład. Niektóre produkty mogą zawierać wyciąg z aloesu, który ma łagodząco-chłodzące działanie lub przeciwzapalny cynk o właściwościach regenerujących.

Kosmetyki mineralne

Używanie kolorówki po zabiegach na skórę bywa kwestią sporną. Aplikacja kosmetyków kolorowych, ze względu na ich skład, nie jest polecana. W tradycyjnych produktach tego typu występują substancje, które mogą podrażniać skórę. Alkohol, parabeny czy kompozycje zapachowe nie są wskazane w okresie pozabiegowym. Czy to oznacza kompletny zakaz używania podkładów, korektorów i pudru? Otóż nie! W takiej sytuacji sprawdzą się kosmetyki mineralne. Ich naturalna receptura i krótki skład minimalizują wystąpienie odczynu alergicznego. Są bezpieczne dla skóry, a nawet ją pielęgnują i wspierają jej ochronę. Zawierają tlenek cynku o właściwościach łagodzących oraz dwutlenek tytanu, który jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym.

Jaka pielęgnacja będzie odpowiednia?

Skóra po zabiegu wymaga specjalnego traktowania. Na czas regeneracji warto zmienić dotychczasową pielęgnację na natłuszczającą. W tym celu sięgnij po dermokosmetyki, które będą działać regenerująco i stymulować odnowę naskórka. Na półkach dostępne są produkty np. z cynkiem przypominające konsystencją maść. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki zawierające składnik „cica” – ostatni hit kosmetyczny rodem z pielęgnacji azjatyckiej. Pod nazwą kryje się wąkrotka azjatycka o silnych właściwościach pielęgnujących. Działa przeciwobrzękowo, wspiera produkcję kolagenu, wygładza. W składzie szukaj nazw: „Centella Asiatica”, „Azjatykozyd” czy „Madekasozyd” (Madecassoside).

Similar Posts