Jabłczan kreatyny – jakie daje efekty?

Artykul dodany: Marzec 15, 2017

Kreatyna w organizmie człowieka to doskonałe źródło energii. Wytwarzana jest naturalnie, jednakże w pewnych przypadkach, kiedy żyjemy bardzo aktywnie bądź uprawiamy sport, wówczas naturalne zasoby kreatyny mogą być po prostu niewystarczające. Wówczas wskazana jest suplementacja jabłczanem kreatyny.

Jeszcze większa ilość energii

Jeśli aktywnie żyjesz, bądź zawodowo trenujesz pewną dyscyplinę sportową, czasem możesz zauważyć, że brak Ci sił do dalszej aktywności, bądź zbyt wcześnie czujesz zmęczenie. Powodem tego stanu rzeczy może być zbyt mała ilość kreatyny naturalnej, którą jest wstanie wytworzyć organizm. Tym samym, aby pozostać aktywnym musimy właściwie suplementować nasz cały organizm jabłaczanem kreatyny.

Jak sama nazwa wskazuje jabłczan kreatyny to kreatyna w połączeniu z kwasem jabłkowym. Kwas jabłkowy ma naturalne pochodzenie, ponieważ występuje między innymi w owocach i kłączach żurawiny, borówki czy jarzębiny.

W sporcie jabłczan kreatyny jest ceniony za właściwości energetyczne naszego organizmu, a także może wspomagać budowanie wytrzymałości i siły mięśniowej. Warto wspomnieć, że oddziałuje on również na układ trawienny, co sprawia, że pobudza perystaltyki jelit, wydzielanie soku jelitowego i śliny. Dzięki temu, że wspomaga rozwój pożytecznych bakterii, podnosi odporność całego naszego ciała.

Jakie efekty zapewnia nam jabłczan kreatyny?

Jabłczan kreatyny przynosi dla całego naszego organizmu ogromną ilość pozytywnych efektów. Przede wszystkim wspomaga budowanie siły mięśniowej i wytrzymałości, a rzec można także, że jest znacznie silniejszy i doskonalszy w swoim działaniu niż monohydrat kreatyny.

Niezwykłe właściwości jabłczanu sprawiają, że jest on stosowany przez ogromną ilość sportowców, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Połączenie kreatyny oraz jabłczanu jest doskonałym pomysłem, ponieważ kreatyna podnosi naszą energię, zaś jabłczan bierze udział w cyklu Krebsa. Dzięki temu zapewniamy sobie wzmocniony efekt działania kreatyny i polepszamy wsparcie dla naszej masy mięśniowej.

Z czym łączyć jabłczan kreatyny?

Znakomitym dodatkiem do jabłaczanu kreatyny jest beta alanina. Jest to substancja, która w podobny sposób jak kreatyna ma wsparcie erogenicznie. Dzięki niej wspomagamy mięśnie, ich siłę, a także wytrzymałość całego ciała.

Warto wspomnieć, że beta alanina doskonale wspomaga usuwanie jonów wodorowych, które uwalniają się w czasie, kiedy nasze mięśnie pracują a tym samym znacznie wydłuża wytrzymałość w czasie treningu i czas jego trwania. Jeśli połączymy jabłczan kreatyny z beta alaniną efekt będzie naprawdę doskonały i zapewnimy sobie wiele godzin ćwiczeń, w czasie których nie będziemy po prostu tak szybko odczuwać zmęczenia.

Oczywiście przyjmując beta alaninę, pamiętać musimy, aby jej dawka na dobę była rozsądnie wybranym przez nas posunięciem. Dzieje się tak dlatego, że bardzo realnie przekłada się na spotęgowanie działania samej kreatyny, dlatego nie powinnyśmy jej przedawkować.

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

Aby dodac komentarz musisz byc zalogowany Zaloguj sie